f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

29 жовтня – українська прем’єра стрічки «Милий Ханс, дорогий Пьотр»

28.10.2016

29 жовтня 2016 року, о 21.10 у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться українська прем’єра стрічки Олександра Міндадзе «Милий Ханс, дорогий Пьотр». Показ пройде як особлива подія 46-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Олександр Міндадзе ─ кінорежисер, драматург, відомий, у тому числі, співпрацею з кінорежисером Вадимом Абдрашитовим. Авторські кінороботи: «Відрив» (2007), «У суботу» (2010), «Милий Ханс, дорогий Пьотр» (2015) звернули на себе увагу кінокритиків.

Зйомки стрічки «Милий Ханс, дорогий Пьотр» проходили у 2014-му у Нікополі. До міжнародної копродукції мала долучитися і Україна, однак ці плани обірвав початок війни. У фільмі задіяно українську актрису Світлану Косолапову.

Чимало українських фахівців увійшли і до складу знімальної групи.

Стрічку Олександра Міндадзе візначено:

  • призом видання «Коммерсантъ-Weekend» як найкращий фільм основної конкурсної програми Московського міжнародного кінофестивалю-2015,
  • на Міжнародному кінофестивалі авторського кіно у Чикаго (Blow-Up Chicago International Arthouse Film Fest): «Найкращий фільм», «Найкраща операторська робота», «Найкраща чоловіча робота»,
  • премією «Золотий орел-2016» за найкращий сценарій,
  • Національною премією кінокритиків і кінопреси «Білий слон»-2016 («Найкращий фільм», «Найкраща режисура», «Найкраща операторська робота», «Найкраща головна роль»),
  • Кінопремією «Ніка-2016» за «Найкращий сценарій» та «Найкращий ігровий фільм».

Глядачам кінотеатру «Жовтень» стрічку представить Світлана Косолапова. Акторка є випускницею Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Знімалася у понад 15-ти кінофільмах. Зокрема, зіграла роль медсестри у фільмі «Моя бабуся Фані Каплан» кінорежисерки Альони Дем’яненко, роль Ані Філіпчук у стрічці «Незламна» Сергія Мокрицього.

Про деталі роботи над фільмом «Жовтню» розповіла продюсерка стрічки Ліза Антонова

Про зйомки в Нікополі

Ми майже відразу вирішили, що фільм «Милий Ханс, дорогий Пьотр» зніматимемо в Україні. Зйомки нашої попередньої картини «В суботу» були в Світлодарську Донецької області. Нам там сподобалося: хороші люди, хороше крихітне містечко при електростанції…

У «Хансі ...» за сценарієм був потрібен завод: не зруйнований і не запущений, але з вільними площами для зйомок. Також передбачалися зйомки залізниці. Натуру шукали в декількох містах: Херсоні, Одесі, Запоріжжі, Бердянську і, врешті-решт, приїхали до Нікополя. Там є завод, на території якого понад 60 кілометрів залізничних шляхів, порожні цехи ─ можна було будувати декорації і знімати.

Про те, що знімається кіно, знало все місто. У нас була велика масовка з місцевих жителів. Тут ніколи не знімали кіно, тільки фільм про Каховське водосховище Юлії Солнцевої («Поема про море», 1958).

Незважаючи на складні відносини між нашими державами, у липні-вересні 2014 року нам у всьому допомагала Дніпропетровська обласна адміністрація, ми могли звернутися до них в будь-який момент.

Ми пробули в Нікополі з 7-го липня по 9-те вересня, це ціле життя. Коли їхали і прощалися, всі плакали, говорили «Як ми будемо без вас жити?».

Про українську актрису Світлану Косолапову

Попри те, що вона є дебютанткою, Світлана блискуче впоралася зі своєю роллю дружини Петра Наташі. Ми подружилися, вона потім приїздила до нас на Московський кінофестиваль. По-моєму, вона дуже перспективна актриса, у неї велике майбутнє. З нею добре працювати.

А знайшли ми актрису в останній момент. Режисерові потрібна була руда, ось і шукали руду по всьому світу. А тут з’явилася Світлана, і це вирішило справу.

Українців у виробництві фільму було задіяно чимало ─ весь технічний склад групи.

З компанією «Сота Сінема Груп», з якою ми працювали над картиною «В суботу», на цьому проекті довелося розлучитися: зважаючи на ситуацію в 2014 році, українська сторона не змогла виконати свої фінансові зобов’язання. Олег Кохан допомагав нам у вирішенні організаційних питань.

У Росії фільм вийшов в прокат 1 березня цього року. З прокатом такого фільму складно не тільки в Росії та Україні, а й в Європі, де існує поділ на авторське та комерційне кіно. Тож, незважаючи на численні призи фільму, ми можемо розраховувати на обмежений прокат. 16 жовтня відбулася онлайн-прем’єра стрічки на сайті «Новой газеты». Було понад 20 тисяч переглядів. Гадаю, що це ті глядачі, які не встигли подивитися фільм в кінотеатрах

«Милий Ханс, дорогий Пьотр»
2015 / драма / Росія, Великобританія, Німеччина / 124 хв
Виробництво: ТОВ «Студія «Пасажир»(Росія), Ma.ja.de Filmproduktion (Німеччина), AI Film (Великобританія)
За підтримки Фонду кіно (Росія), Mitteldeutsche Medienförderung, Medienboard Berlin-Brandenburg (Німеччина), за участі Siam consulting Ltd (Росія)

Автор сценарію і режисер-постановник: Олександр Міндадзе
Продюсери: Олександр Міндадзе, Ліза Антонова, Лен Блаватник, Валерій Харьков, Андрій Анненський, Хайно Декерт
Оператор: Олег Муту
Художник-постановник: Кірілл Шувалов
Режисер монтажу: Даша Данилова
Композитор: Валерій Сівер
Актори: Якоб Діль, Біргіт Мініхмайр, Андрюс Даряла, Марк Вашке, Марк Хоземанн, Роза Хайрулліна, Анна Скиданова, Світлана Косолапова, Євген Сармонт

Німецький інженер Ханс у складі виробничої бригади приїздить у відрядження на радянський оптичний завод. Відбувається це навесні 1941-го, коли після укладення пакту Молотова – Ріббентропа (23.08.1939) настав короткий період тісної економічної співпраці та обміну фахівцями між СРСР і Німеччиною.

Історія життя і кохання Ханса драматична. Це розповідь про передчуття наближення війни, про сум’яття людини, яка не розуміє, що з нею коїться. Так, ніби перший снаряд вже вибухнув у самому Хансі.

З примхи долі він невдовзі повертається в ті ж місця, однак уже в офіцерській формі, в колясці мотоцикла. Недавній скловар оглядає околиці у бінокль крізь ним же створені лінзи: а чи було недавнє мирне життя? Чи те, що було важливим, уже нічого не значить? І все поглинула хвиля історії... 

Подія на Фейсбук тут>>>.

Олена Коркодим, Кінотеатр «Жовтень», 27 жовтня 2016 року

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ