f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

«Маріонетки року»

03.01.2017

В 1916 році в Україні почався спад кіновиробництва...

Сергій Тримбач

Основна причина – дефіцит сирої плівки, її запаси закінчуються.

У 1916-му до Росії з Америки починають експортувати плівку «Кодак», яка розподілялась між трьома найбільшими фірмами А.Ханжонкова, І.Єрмольєва і П.Тімана, котрі перепродували її меншим компаніям.

Кінофірми в Україні у 1916-му випустили 10 фільмів – здебільшого це були кінодекламації (екран та заекранна озвучка) на воєнну тематику. У Києві – «В кровавом яростном бою», «Братоубийственная война», у Єкатеринославі «Умер бедняга в больнице военной», фільм зберігся.

А ще «Власть женщины» («Светотень», Київ, режисер С.Писарєв) та драма «Убийство на постоялом дворе» (та ж студія, реж. І.Сойфер). В Єкатеринославі – «Тринадцать черных лебедей» (реж. В.Гарлицький) та ін. Загалом зменшилась кількість пропагандистських стрічок, натомість з’явились жанрові ігрові фільми. Назви деяких з них підозріло нагадують нинішню ходову продукцію, телесеріальну передовсім («Власть женщины» і т.п.). (За книгою: В. Миславский. Кино в Украине. 1896–1921. – Харків, 2005).

Ну, а 1 січня 1917-го АТ «А.Ханжонков и Ко» випустило в прокат фільм «Марионетки рока» відомого режисера Євгенія Бауера. Гм, що називається «и лучше выдумать не мог» – для початку 1917 року... Та ще й діючими особами були знамениті письменники Валерій Брюсов та Леонід Андрєєв, режисер Володимир Немирович-Данченко та інші відомі діячі культури.

Отак і понеслось...

На фото: кадр із фільму Євгенія Бауера «Дети века» (1915).

Сергій Тримбач

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ