f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

На узбережжі Чорного моря знімають кіно про незламних матросів корабля «Черкаси»

28.04.2017

Марічка Крижанівська, Zaxid.net

Під час окупації Криму вони не зрадили і залишилися вірними народу України. В Очакові на Миколаївщині режисер Тимур Ященко разом із львівською кінокомпанією почав знімати кіно про наших нових героїв моряків.

Екіпаж тральщика «Черкаси» навесні 2014-го три тижні чинив опір ворогу і був єдиним з українських кораблів, який не зрадив присязі. Судно російські військові заблокували, воно так і залишилося у Криму. А от екіпаж перейшов на материк на чолі із легендарним командиром Юрієм Федашем.

«Я не вважаю цей вчинок героїчним. Мені здається, так потрібно було всім діяти у цій ситуації. В нас є слова присяги, там все чітко написано. Доля у мене і екіпажу особливо не змінилась. Слава Богу, ми продовжуємо служити у військово-морських силах України», ― розповів Юрій Федаш.

Юрій Федаш буде консультантом у фільмі.

Ця історія зачепила режисера Тимура Ященка і продюсера Олексія Карпенка. Разом із львівською кінокомпанією «МКК film service» вирішили: знімуть кіно про сучасних героїв, держава оплатить 40% бюджету.

«Я не хочу, щоб це кіно було якоюсь зброєю в інформаційній війні. Для мене це історія про вічних героїв, історія моїх особистих 30 спартанців, колись було 300, тепер 30. Але це однозначно проукраїнський фільм», ― коментує режисер Тимур Ященко.

«Через історію тральщика «Черкаси» ми будемо показувати, як змінюється світогляд звичайних моряків, звичайних людей, які були в той час в Криму і для себе зрозуміли, що таке батьківщина і присяга», ― додає продюсер Олексій Карпенко.

Репетиції і зйомки тривають по 12 годин на добу, часом і усю ніч у непростих умовах, при холоді і морському вітрі.

«Нам вчора не дала погода зайти на знімальний майданчик, 50 метрів на секунду вітер. А там треба було пити чай, а він просто вилітав із чайничка і не потрапляв у чашку», ― ділиться емоціями актор Олег Щербина.

«Тому що цікаво, мені байдуже на погоду. Бо хороша компанія ― це головне, дуже цікава в нас енергетика тут панує», ― додає актор Дмитро Сова.

Одним із акторів буде свідок реальних подій ― матрос тральщика «Черкаси» Михайло Воскобойник.

«Я просто не зміг би прийняти те, що я би підняв чужий прапор, прийняти іншу присягу і заспівати чужий гімн. Для мене це було неприйнятно ніяк. Я щойно повернувся із зони АТО і от спробую себе як актор», ― розповів Михайло Воскобойник.

Фільм зніматимуть на справжніх кораблях, у цьому сприяють військові: про підтримку командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко та виконавчий продюсер «МКК Фільм Сервіс» Олексій Карпенко домовилися на зустрічі в Одесі.

А от для інтер'єрних сцен будують декорації у павільйоні.

Упродовж місяця триватиме знімальний процес в Очакові.

«Дуже цікаво те, що це зв'язано з морем, це унікальний проект в історії вітчизняного кіно. Це перше кіно про наші воєнно-морські сили», ― повідомив оператор Юрій Дунай.

Фільм «Черкаси» буде не історичним, а художнім, більшість персонажів і їхні особисті історії вигадані.

Прем'єра фільму ― восени 2018 року.

Марічка Крижанівська, Zaxid.net, 20 квітня 2017 року

Перший Кіноогляд оголосив переможців

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05