f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Грузинська хроніка ХХІ століття, або У школі Александра Рехвіашвілі

01.06.2017

З 29 травня по 2 червня 2017 року заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач бере участь у роботі Міжнародної кіношколи молодих кінематографістів "Співдружність" у Батумі, Грузія. Подаємо його польові записки.

В Батумі триває робота Міжнародної кіношколи. Один із вчителів, він же гуру – видатний грузинський кінорежисер Александр Рехвіашвілі.

30 травня показали його фільм "Ступінь", який вийшов на екран 1987-го, 30 літ тому. Фільм про зупинку часу, фільм складний і навіть важкий психологічно. Я бачив його уперше...

Щоби я подумав про нього тоді, в рік, коли час стрімко рушив уперед? Не знаю.

А поки що так цікаво слухати оповіді автора "Ступеню" та "Грузинської хроніки ХІХ століття" (видатна стрічка 1979 року була запрошена в конкурс Канн, але режисер... відмовився; фестивалі – це така суєта, пояснює він мені сьогодні).

З чим не погоджуюсь, і категорично, з метром – що ніби фільми старішають.

""Ступінь" я не дивився 30 літ, я взагалі не переглядаю свої фільми. Застаріли вони", – каже він. Це неправда! Справжнє мистецтво не старішає. Картина, що напевно виглядала анахронізмом у 1987-му, тепер виглядає куди сучасніше...

На фото: Сергій Тримбач із Александром Рехвіашвілі

Сергій Тримбач

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»