f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Відбулася презентація Discover Ukraine в Українському павільйоні в Каннах

25.05.2017

22 травня 2017 року відбулася презентація Discover Ukraine в Українському павільйоні в Каннах.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко та керівник Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук представили іноземній публіці переваги виробництва кіно в Україні, а також систему рібейтів для іноземних продюсерів в Україні.

Більше 50 іноземних фільмів (Transporter 3, Bitter Harvest та ін.) були вироблені в Україні за останні 25 років – з місцевими сервісами і локаціями, і щорічно ця цифра зростає. В Україні розвинена індустрія кіно й невисокі ціни на виробництво. Є 50 повністю обладнаних павільйонів, рентал-хаузи з повним набором сучасної техніки, сервісні компанії… За словами Вікторії Ярмощук, українці особливо сильні в постпродакшені, CG і VFX. Вони отримують багато світових нагород і співпрацюють зі світовими студіями (Universal Studios, Warner Brothers, Katalyst Films, MTV, 20th Films, 20th Century Fox, WWE Studios, Rebel Films, Sony Pictures). В Україні поки що небагато кінотеатральних екранів – близько 500, але ця цифра зростає і це один із основних пріоритетів у розвитку індустрії на найближчий час.

Вікторія Ярмощук озвучила цифру українського бокс-офісу в 63 млн. $. Він зростає приблизно на 16% на рік. Це стосується також і ціни на квиток в кіно. Кількість фільмів, вироблених в Україні, постійно збільшується. За словами Пилипа Іллєнка, в цьому році очікується, як мінімум, 15 великих кінотеатральних прем'єр, знятих за підтримки Держкіно України.

Пилип Іллєнко розповів таке: «У зв'язку з прийняттям нового закону, тепер буде можливо покривати до 100% бюджету на виробництво анімаційних, документальних, освітніх, дебютних та артхаузних фільмів за державний кошт. До 80% бюджету – на виробництво інших повнометражних художніх стрічок. Особливо цікавим є те, що держава зможе покрити також до 50% бюджету телевізійних серіалів і фільмів.

Крім того, державне фінансування буде поширюватися на інші форми підтримки: просування фільмів, освітні програми, в т.ч. навчання українських студентів у закордонних кіношколах. Підтримка також буде поширюватися на відкриття нових кінотеатрів, особливо в маленьких містах. Ну і, звичайно, закон передбачає систему кеш-рібейтів: повернення 16,6% прямих кваліфікованих витрат на виробництво і повернення 10% виплачених гонорарів творчій команді і акторам (talent fee).

Для отримання повернення проект повинен пройти два тести: культурний і виробничий, система тестування схожа на аналогічну в Чеській Республіці. Щоб отримати рібейт, потрібно мати українського копродюсера, який зможе прийняти ці гроші від держави і передати партнерам з-за кордону. Ми готові запропонувати нашу систему рібейтів для художніх, анімаційних, документальних, телевізійних фільмів і навіть для рекламного відео, тобто практично для всіх типів виробництва».

Щорічно державний бюджет на підтримку кіно зростає, цьогоріч це приблизно 19 млн. доларів і це фактично в два рази більше, ніж торік. Наступного року сума буде ще більшою, оскільки потрібні додаткові кошти для фонду кеш-рібейтів.

Вікторія Ярмощук, своєю чергою, представила ряд переваг туристичної України для європейської публіки: «Україна розташована всього в кількох годинах польоту з Європи – з великою територією і населенням різних національностей, з різними пейзажами: гори, річки, озера, моря і навіть пустелі. При цьому, витрати на перебування в Україні вкрай низькі. Наприклад, середній рахунок в ресторані не перевищує 10-15 євро, таксі – 3-10 євро, а номер в тризірковому готелі – 50-100 євро».

Вікторія Ярмощук запросила іноземних колег відвідати найбільші кіноподії в Україні: міжнародні кінофестивалі у Києві (Kyiv International Film Festival Molodist) та в Одесі (Odessa International Film Festival), а також бізнес-форум Kyiv Media Week з конференцією Film Business.

Нагадуємо, що в програмі цьогорічного Каннського кінофестивалю є два українських фільми: «Лагідна» Сергія Лозниці та «Іній» Шарунаса Бартаса.

Офіційна інформація

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»