f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Оголошені деталі перенесення 47-го КМКФ «Молодість» на травень 2018 року

15.09.2017

14 вересня 2017 року в «Укрінформі» відбулася прес-конференція, під час якої було оголошено, що 47-й Київський МКФ «Молодість» відбудеться з 27 травня по 3 червня 2018 року. Натомість 21 та 22 жовтня 2017-го відбудеться дводенна спеціальна фестивальна подія – презентація 47-ої «Молодості».

Нові терміни проведення Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» оголосив наприкінці серпня 2017 року. Відтепер кінофорум проходитиме наприкінці травня. 47-й кінофестиваль «Молодість» відбудеться із 27 травня по 3 червня 2018 року за підтримки Держкіно.

Рішення про зміну дат «Молодості» не було швидким. Перемовини про перенесення фестивалю на травень тривали понад рік. Оскільки з 1993 року фестиваль акредитований FIAPF (Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів), потрібно було отримати погодження з боку всіх кінофестивалів, що є членами цієї організації.

Наступного року фестиваль співпадатиме із Днем Києва. І це символічно, оскільки «Молодість» є знаковою подією для міста. Нові дати вигідні як для фестивалю, так і для міста, адже у цей час до столиці приїжджає більше туристів. По-перше, фестиваль матиме можливість залучити нову аудиторію, по-друге, якнайкраще презентувати Київ гостям «Молодості».

Андрій Халпахчі, генеральний директор КМКФ «Молодість»: «Ми впевнені, що такий період, як 27 травня – 3 червня, вигідний і для фестивалю, і для міста. По-перше, можна буде використати відкриті майданчики. Київ мав такі традиції, моє дитинство та юнацькі роки проходили влітку на відкритих майданчиках. У Києві їх було дуже багато, цих кінотеатрів, вони були страшенно популярними і я думаю, що ми будемо цю традицію відроджувати».

Значну підтримку фестивалю надала Київська міська державна адміністрація. Зокрема, напередодні старту фестивалю, 26 травня 2018 року, Київ прийматиме Лігу Чемпіонів УЄФА. За правилами, у місті, яке приймає подію, інші масштабні заходи проводитись не можуть. Але завдяки допомозі КМДА вдалося домовитись із УЄФА і фестиваль розпочнеться наступного дня після фіналу Ліги Чемпіонів у Києві, 27 травня 2018 року.

Діана Попова, голова Департаменту культури КМДА: «В останні вихідні травня Київ святкує свій День народження, і ми завжди будемо у піднесеному настрої. Оскільки наступного року, саме наприкінці травня, Київ прийматиме фінал Ліги Чемпіонів, до нас приїде неймовірна кількість гостей з усього світу. Я сподіваюсь, це стане прекрасним початком новітньої історії кінофестивалю, і разом ми зможемо зробити ще більше промоції для нашого міста. Минулого року ми урочисто підписали «Меморандум про співпрацю», і маємо майже родинні стосунки з кінофестивалем. Мені здається дуже правильним, що ми назавжди закріпили те, що кінофестиваль є київським, і ми будемо про це постійно говорити».

Презентація майбутнього фестивалю розпочнеться 21 жовтня 2017 року у Національній опері України. Дводенна фестивальна подія відкриється фільмом Володимира Лерта «Мир вашому дому!» (Україна), за відомими творами Григорія Горіна та Шолом-Алейхема «Тев’є-молочар».

Пилип Іллєнко, голова Держкіно України: «Держкіно й надалі буде підтримувати кінофестиваль «Молодість» і ми разом попрацюємо над тим, щоб вже за кілька років він асоціювався саме з травневими датами. Дуже важливо, що цьогорічний фестиваль відкриватиметься українським фільмом, востаннє таке було близько 10 років тому. Це і буде світова прем’єра стрічки «Мир Вашому дому!», створеної за підтримки Держкіно. Також хочу зауважити, що, порівняно з попередніми роками, зараз у нас збільшені можливості фінансування «Молодості». Тому ми плануємо надати цьогорічному фестивалю державну підтримку розміром 1 мільйон 300 тисяч гривень. Сподіваюся, наступного року ці можливості будуть ще більшими і ми запропонуємо вагоміший внесок всьому кінофестивальному руху».

22 жовтня 2017 року в кінотеатрі «Київ» буде показано українсько-словацький фільм «Межа». Його прем’єра відбулася 3 липня 2017 року на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, а режисер Петер Беб’як отримав там приз за найкращу режисуру.

Андрій Халпахчі: «22 жовтня, у двох залах кінотеатру «Київ», ми покажемо дуже значну українсько-словацьку копродукцію, фільм «Межа». Ми чекаємо на велику словацьку делегацію. Це будуть режисер, продюсери, всі актори, як українські, так і словацькі, в тому числі, велика словацька актриса Емілія Вашваріова. Вона зіграла у фільмі одну з центральних ролей».

21 та 22 жовтня 2017 року заплановане проведення Індустріальної секції «Молодості».

Її подробиці розкрила генеральний продюсер фестивалю Іванна Дядюра: «Останнім часом великі індустріальні секції на фестивалях присвячені телевізійному продукту. Згідно з новим законом про розвиток кіно, передбачене фінансування на створення серіалів. Ми плануємо, що в рамках індустріальної секції «Молодості», окрім пітчингів, буде проходити також велика індустріальна телевізійна панель, без якої масштабне виробництво
зараз неможливе».

Головні події презентації 47-ого КМКФ «Молодість» 21 та 22 жовтня 2017 року

Національний конкурс

Основну увагу вирішено приділити молодим українським режисерам, тож національний конкурс у жовтні 2017 року все ж таки відбудеться.

У фестивальній штаб-квартирі – кінотеатрі «Київ» покажуть короткометражні стрічки молодих українських режисерів.

Переможець, окрім «Золотого оленя», отримає ще й грошовий приз від генерального партнера фестивалю МСЛ у розмірі 50 тисяч гривень.

Журі Національного конкурсу:

  • Віланд Шпек, засновник секції «Панорама» на Берлінському кінофестивалі. На «Берлінале» працює із 1982 року, є однім із найстаріших його експертів. В 1992-му став директором «Панорами», однієї з провідних і найбільших програм «Берлінале», яка щорічно демонструє понад 40 фільмів.
  • Іван Мадео, швейцарський продюсер. У 2014-му його фільм «Коло» виграв головний приз у секції «Панорама» на Берлінале.
  • Представник від України узгоджується.

Програма «Свобода»

Програма «Свобода» проходитиме за підтримки Інституту ім. Адама Міцкевича (Польща). В її рамках буде показано 7 фільмів, присвячених темам свободи та толерантності.

Відкриється секція легендарним фільмом Анджея Вайди «Людина із заліза». У 1981 році ця стрічка здобула «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі, а цього року її реставрована копія мала прем’єру на останньому Каннському кінофестивалі.

Спеціальні покази

21 жовтня 2017 року у Національній опері України – світова прем’єра фільму «Мир вашому дому!» (Україна) режисера Володимира Лерта за відомими
творами Григорія Горіна та Шолом-Алейхема «Тев’є-молочар».

22 жовтня 2017 року – «Межа» (Україна, Словаччина) режисера Петера Беб’яка. Одночасний показ у двох залах кінотеатру.

Індустріальна секція

Під час дводенної фестивальної події буде проведено і традиційну індустріальну секцію «Молодості».

Заплановане проведення конференції за участі фахівців кіноіндустрії. Тема засідання – «Київ як перспективна локація для кінозйомок».

Bоat Meeting

В рамках традиційного пітчингу експерти розглянуть проекти фільмів молодих кінематографістів з різних країн світу.

Експерти Bоat Meeting:

  • Пилип Іллєнко, голова Держкіно України.
  • Іво Куммер, голова Департаменту кіно Швейцарії.
  • Ілан Жирар, продюсер (Франція).
  • Представник компанії StarMedia (Україна).

Переможець отримає сертифікат на 10 тисяч доларів на пост-продакшн послуги від компанії StarMedia.

Офіційна інформація

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ