f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Завершились Дні українського кіно у Болгарії

15.12.2018

За підтримки Держкіно у столиці Болгарії Софії вдруге відбулись Дні українського кіно. Захід відкрив Надзвичайний і повноважний Посол України у Республіці Болгарія Віталій Москаленко.

На подію завітали представники дипломатичного корпусу, болгарські кінематографісти та журналісти, а також представники української діаспори. Фестиваль відкрив фільм Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва». Картину представила виконавиця головної ролі – акторка Лілія Яценко.

Впродовж трьох фестивальних днів українські стрічки переглянули близько 350 осіб. Кожному сеансу передував ролик на підтримку незаконно ув'язненого Росією українського режисера Олега Сенцова. Фільми викликали неабиякий інтерес серед болгарської публіки. Було домовлено про щорічне проведення фестивалю українського кіно у Софії, а також запропоновано співпрацю із болгарським телебаченням.

Ініціатором проекту виступило КП «Київкінофільм». Фестиваль відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Департаменту культури КМДА, Посольства України у Республіці Болгарія та Міністерства закордонних справ України. 

До складу української делегації увійшли Перший заступник директора КП «Київкінофільм» Лариса Зубенко, координатор міжнародних проектів КП «Київкінофільм», кінознавець Олена Бабій, актори театру і кіно Лілія Яценко та Роман Луцький.

Інформацію надано Держкіно України.
Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.