f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Довженко-Центр розпочинає покази кіноклубу Oldshool: ФАБРИКА СОЦРЕАЛІЗМУ

01.02.2019

Раді повідомити вам, що 06 лютого у Довженко-Центрі розпочинаються покази ретроспективного кіноклубу Oldsсhool: ФАБРИКА СОЦРЕАЛІЗМУ. Кіно 1930-их рр. Глядачі побачать 5 стрічок 1930-их років із колекції Довженко-Центру, які були створені ще не репресованими на той час кінематографістами-авангардистами.

Фільми знято в Україні в часи формування соцреалізму - єдиного офіційного “творчого методу”, який до кінця ХХ століття визначив культурне життя в СРСР. Саме у 1930-х соцреалізм стає ідеологічним інструментом сталінізму, а кінематограф, як найдієвіший медіум пропаганди - фабрикою соцреалізму. Фільми, які демонструватимуться в рамках кіноклубу Oldschool, створені  на той час ще не репресованими кінематографістами-авангардистами 1920-х, що й визначило їхній до певної міри провокативний характер. Більшість із них були забороненими до показу, оскільки не “вписувалися” у вихолощений утопічний образ соцреалізму в уяві Сталіна, який особисто переглядав усі прокатні фільми. До наукового обігу їх уведено вже після розпаду СРСР.

Більше про проект: http://www.dovzhenkocentre.org/event/307/ 

https://www.facebook.com/events/534987593689663/

Акредитація для преси: pr@dovzhenkocentre.org

Серія кінопоказів ретроспективного проекту Oldshool: ФАБРИКА СОЦРЕАЛІЗМУ. Кіно 1930-их рр. триватиме у Довженко-Центрі з 6 лютого по 13 березня. Вхід на покази вільний.  

Інформацію надано Держкіно України.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.