f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Вручено Шевченківські премії. Роман Бондарчук отримав премію за фільм «Вулкан»

09.03.2019

Вручення премій відбулося на Тарасовій горі в Каневі Черкаської області...

"Цього року Національну премію отримують видатні українські митці, які внесли великий вклад в українське національне відродження, здобули не одну блискучу перемогу на культурному фронті. Так, саме на фронті, тому що тепер мова, культура, мистецтво, освіта, інформація для нас також поле боротьби за єдність, за цінності і смисли нашого життя, за щасливе майбутнє України", – сказав Президент Петро Порошенко під час церемонії вручення премії.

Національна премія України імені Тараса Шевченка 2019 року присуджена режисерові Роману Бондарчуку за повнометражний ігровий фільм "Вулкан", публіцисту Богдану Гориню за есей-колаж "Святослав Гординський на тлі доби" у двох книгах, режисерові-постановнику Ростиславу Держипильскому Івано-Франківського національного академічного драмтеатру імені І.Франка за вистави "Енеїда" І.Котляревського, "Вона - Земля" В.Стефаника, "НАМLЕТ" Шекспіра, "Оскар і Рожева Пані" Е.-Е.Шмітта.

Серед лауреатів Шевченківської премії – письменниця Оксана Забужко за книгу "І знов я влізаю в танк...", художник Василь Чебаник за проект "Графіка української мови", художній керівник – головний диригент заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейк за аудіозаписи творів українських композиторів для Фонду Українського радіо, концертні програми 2013 – 2018 років.

Національна премія України імені Тараса Шевченка за 2019 рік встановлена у розмірі 200 тисяч гривень кожна.

У суботу відзначалася 205 річниця від дня народження Тараса Шевченка (1814 – 1861).

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.