f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Відбудеться Другий фестиваль мистецтва кіно для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест»

25.03.2015

23 березня відбулася прес-конференція Другого фестивалю мистецтва кіно для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест», що триватиме з 29 травня по 7 червня 2015 року в 12 містах України, повідомляють організатори фестивалю.

У міжнародній конкурсній програмі буде представлено сім картин, відібраних на найбільших європейських кінооглядах, а приз за найкращий фільм буде вручено за підсумками глядацького голосування. Спеціальною подією кінофестивалю стане ретроспектива робіт Бастера Кітона - майстра німої комедії, каскадера-віртуоза й володаря почесного «Оскара»: у 2015 році від дня його народження виповнюється 120 років.

На прес-конференції організатори також повідомили про старт конкурсу дитячих фільмів «Зніми, як Мельєс!» Нащадки Жоржа Мельєса, автора перших в історії кіно спецефектів, приїдуть до Києва, щоб особисто нагородити переможців конкурсу на церемонії закриття фестивалю. Взяти участь у конкурсі «Зніми, як Мельєс!» може кожен дитина: потрібно зняти аматорський короткометражний фільм, використовуючи прийом прихованого монтажу.

Цього року послом «Чілдрен Кінофесту» виступить музикант і композитор, соліст гурту Pianoбой Дмитро Шуров. «Можна говорити, що хороше кіно формує смак, широту поглядів, світогляд і естетичне чуття. Та все ж головне, що кіно – це привід зайвий раз поговорити з дитиною, відкрити їй свої емоції й думки, почути її, ближчою мірою вступити в контакт із цією інопланетною істотою», – вважає артист.

Частина сеансів фестивалю буде благодійною. Безкоштовні квитки будуть надані юним глядачам із соціально незахищених груп – переселенцям, сиротам і дітям із особливостями розвитку – в усіх містах, де проходитиме фестиваль.

Місця проведення – Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Київ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Харків, Херсон. Центром фестивалю стане столичний кінотеатр «Київ».

Міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест» був заснований 2014 року. Місія фестивалю – популяризувати кіно серед дітей різного віку і розвивати традиції сімейного культурного дозвілля. У 2014 послом «Чілдрен Кінофесту» виступила співачка Джамала. Гран-прі здобула стрічка «Белль і Себастьян» Ніколя Ваньє (Франція).