f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Відбувся допрем’єрний показ фільму «Гетьман»

04.06.2015

У Дніпропетровському кінотеатрі «Правда-кіно» відбувся допрем’єрний показ художнього повнометражного фільму «Гетьман» (реж. Валерій Ямбурський) за романом заслуженого діяча мистецтв України Віктора Веретєннікова.

Це п’ятий фільм, знятий за творами Віктора Веретєнниікова (попередні – «Потерянный рай», «Дикий табун», «Запороги», «Заграва»). Стрічка описує події, які відбувалися на території України понад 350 років тому. Дія картини розгортається протягом п’яти років: починаючи з 1647 року і закінчуючи битвою під горою Батіг у 1652 році, де козаки остаточно розгромили поляків. У центрі фільму – дві сюжетні лінії: боротьба козаків за свободу України та стосунки гетьмана Богдана Хмельницького з польською красунею Геленою.

На допрем’єрному аншлаговому показі були присутні члени творчої групи: режисер Валерій Ямбурський, оператор-постановник Володимир Галицький, виконавці головних ролей Костянтин Лінартович та Фатіма Горбенко.

Фільм знімався дніпропетровською кіностудією «Злагода» протягом  року в Київській області та замках Львова. Паралельно з цим варіантом фільму знімався також чотирьохсерійний однойменний серіал. Обидва кінопродукти глядач зможе побачити восени цього року, а в липні художній фільм буде презентовано на кіноринку Одеського МКФ.

Автор та продюсер фільму Віктор Веретєнніков зіграв у «Гетьмані» роль Владики, який вінчає у церкві Богдана та Гелену.

Допрем’єрний показ фільму був широко висвітлений у засобах масової інформації.

Валентина Слобода,
голова Дніпропетровського
осередку НСКУ

16 листопада, п’ятниця, Синій зал Вечір з нагоди ювілею фільму «НОВІ ПРИГОДИ ЯНКІ ПРИ ДВОРІ КОРОЛЯ АРТУРА»

17 листопада, субота, Синій зал БЕЗМЕЖЖЯ ТВОРЧОСТІ І ЛЮБОВІ… ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ГАЛИНИ ЧЕРНЯК. Показ програми «Хто ви, Ганс Тейлен?»

18 листопада, неділя, Червоний зал КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ. Художній фільм «ПО(ДРУГ)А»