f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

8 червня – «Крила метелика» у Лірі

08.06.2015

8 червня, о 19:30 у кінотеатрі українського фільму «Ліра» відбудеться показ документальної стрічки Олександра Балагури «Крила метелика».

Стрічку було підтримано Національним центром кінематографії Франції. У 2008 році вона отримала приз за кращий фільм Української панорами на МКФ «Молодість».

Ведучи мову про фільм, Олександр Балагура зазначає: «Давні аматорської кіноплівки, що зберігаються у мене, довго не залишають мене в спокої... Напевно тепер у них можна побачити щось, чого не можна було бачити коли вони знімалися... Напевно в них були тоді, і є зараз, знаки того, що з усіма нами згодом відбулося і, можливо, того, що ще відбудеться».

У каталозі паризького кінофестивалю Cinema du Reel про «Крила метелика» писали таке: «Хронофотограф Мейбриджа, театр і його тіні, «Ностальгія» Тарковського, друг, який помер, нескінченний колективний фільм, загублений десь на київських студіях, плин пам’яті у поїзді, вуалі накладених зображень, перший кадр, розмите обличчя мами, подвійні експозиції, бабусин дім з іконою за склом і наївна картина із матір’ю та дитиною, що прикриває лічильник електроенергії, портрет незнайомки... тема втрати у «Крилах метелика» як наслідок навчаю любові. Рухомі образи примушують дивуватися, але не за рахунок оптичної ілюзії, а скоріше внаслідок таємничого руху бажання, зі швидкістю 24 кадри на секунду. Нескінченна ностальгія та бездонна меланхолія».

Ще один показ документальної стрічки відбудеться у кінотеатрі українського фільму «Ліра» 25 червня, о 17:00.

Адреса кінотеатру українського фільму «Ліра»: вул. Велика Житомирська, 40.

Власна інформація НСКУ