f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

В Україні створено громадську організацію «Український кіноінститут»

26.09.2015

В Україні розпочала роботу громадська організація «Український кіноінститут», заснована групою українських і американських кінематографістів. Про це йдеться в повідомленні організації для ЗМІ, передає «Телекритика».

Виконавчим директором громадської організації став генеральний директор Асоціації продюсерів України Денис Масліков. «Ми готові співпрацювати і з Державним агентством України з питань кіно і з усіма, хто поділяє наші завдання та цінності», – сказав він, відповідаючи на запитання «Телекритики». Але громадська організація, за його словами, не розраховуватиме на державну підтримку.

«Ми пішли за англосаксонською моделлю, за якою розвивалися Американський і Британський кіноінститути. Там спершу кіноінститути були створені як громадські або приватні організації, і тільки потім із часом отримали підтримку держави. Британський кіноінститут зараз повністю підтримується державою. Важливо в цій моделі, що кіноінститути можуть розвиватися як недержавні громадські організації та добиватися успіху, а не те, що ми розраховуємо колись потрапити під опіку держави», – додав пан Масліков.

Очолить громадську організацію «Український кіноінститут» голова правління Руслан Савчук. «У кіновиробництві більше десяти років. Юрист, продюсер. Всі роки роботи в кінематографі консультував колег з питань фінансового та авторського права. У числі перших продюсерів розпочав співпрацю з іноземними замовниками. Продюсував більше сотні великих рекламних, соціальних, музичних та концертних кіноробіт», – йдеться в повідомленні організації.

Мета громадської організації «Український кіноінститут» – допомогти українській кіноіндустрії впровадити інновації, вивести українське кіно на міжнародний ринок і сприяти суспільству в переході на якісно новий рівень розвитку засобами кіномистецтва.

Девіз і місія організації – «глобальне кіно для суспільства майбутнього».

Своєю сферою діяльності громадська організація визначає всю аудіовізуальну індустрію. А саме – «синергію кіно, телебачення, відеоконтенту в інтернеті, відеоігор і віртуальної реальності для створення як класичного кіно і анімації, так й нових засобів, форм українського кіномистецтва і його дистрибуції на міжнародний ринок».

Організація опікуватиметься просуванням українського нового кіно на міжнародному ринку.

Ще однією метою є сприяння трансформації українського суспільства у перехідний період засобами кіномистецтва. «Це процес придбання ним нових якостей, які відповідають вимогам майбутнього», – зазначається у повідомленні організації.

Для реалізації своїх цілей громадська організація «Український кіноінститут» запускає кілька програм цього року. За словами Дениса Маслікова, їх буде реалізовано в ніші, яка залишається в Україні вільною. Це такі програми:

1. Аналітичний та моніторинговий центр. Незалежний моніторинг та аналіз аудіовізуального ринку України, створення системи єдиного стандарту дослідження індустрії, розробленої спільно з Європейською аудіовізуальною обсерваторією.

2. «Кіношкола майбутнього». Освітній проект громадської організації «Український кіноінститут». Головна відмінність від інших кіношкіл – це акцент на інноваціях у кіновиробництві, технологіях і дистрибуції, які стануть стандартом у світі тільки через 3-5 років. Школа розрахована на кінематографістів, телевізійників і виробників відеоігор.

3. Кінофонд. Його буде створено при громадській організації для фінансування соціально та культурно значимих кінопроектів. Фонд підтримуватиметься партнерами, спонсорами і донорами.

4. Правовий захист кінематографістів. Громадська організація запускає програму правового захисту кінематографістів і сприяння у створенні первинних профспілкових осередків на кіно- і телевиробництві разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

5. Виробництво українських і спільних кінопроектів для міжнародної VOD (Video on demand – відео за запитом) дистрибуції, а також підтримка соціально значимих кіно- і телепроектів (фільми, анімація і серіали).

У складі громадської організації «Український кіноінститут» працюють продюсери, актори, адміністратори кіногалузі, юристи у сфері кіно, маркетологи, фахівці з міжнародних комунікацій, фандрейзери і педагоги.

З їхнім переліком та презентацією громадської організації «Український кіноінститут» можна ознайомитися тут. Сайт організації – filminstitute.org.ua.

Денис Масліков у коментарі «Телекритиці» повідомив, що створення громадської організації «Український кіноінститут» не пов'язане з пропозицією законодавців створити Український інститут кіномистецтв, що розпоряджатиметься коштами для державної підтримки кінематографії (така норма міститься у депутатському законопроекті № 3081 «Про систему державної підтримки кінематографії», який передбачає державну підтримку кінематографії за рахунок коштів від операторів лотерей і коштів державного бюджету). «Це окремий проект, ми задумували його в січні цього року. А в липні створили його й готові почати працювати. Громадська організація уже зареєстрована», – зауважив пан Масліков.

«Телекритика», 23 вересня 2015 року

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.