f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Українські стрічки на каннському Short Film Corner

25.02.2016

Низку українських короткометражних стрічок було взято до презентаційної секції Short Film Corner, що відбудеться в рамках цьогорічного Каннського МКФ. Станом на 25 лютого 2016 року до секції потрапили фільми «Пісня бійця» Христини Люльченко, «Дякую, мамо!» Олександра Корєшкова та Марії Щербак, «Must escape» Вадима Шапрана та «Простолюдин. Зворотній відлік» Володимира Маріна.

10-хвилинна документальна стрічка «Пісня бійця» Христини Люльченко була створена в рамках української Лабораторії документального кіно «Інді Лаб».

«Лабораторія з кіновиробництва для молодих митців «Інді Лаб» відбувається в рамках фестивалю американського кіно «Незалежність» за підтримки Посольства США в Україні. Учасниками лабораторії стають режисери початківці, або взагалі кіноаматори, в яких вже є тема та частково відзнятий матеріал для документального фільму. У перетворенні задуму на завершену короткометражну документальну стрічку авторам допомагають досвідченні режисери монтажу, наставники-кінематографісти з США та куратор», – розповів куратор проекту Дмитро Тяжлов. – «Лабораторія відбувається вже два роки поспіль і результатом є 20 короткометражних документальних фільмів. Христина була учасницею Лабораторії два роки поспіль».

«Пісня бійця» розповідає історію Івана Вовка – чоловіка, який пройшов Майдан, став добровольцем в АТО та написав вірші, які мріяв покласти на музику. Він звернувся до Христини – автора фільму – за допомогою. І після ряду відмов, дівчина попросила написати музику свого батька – Володимира Люльченка, який на той час перебував в Росії. Повернувшись, Володимир створив мелодію, та двом авторам пісні не судилось зустрітись...

Через особисті обставини режисеру Христині Люльченко було морально важко домонтовувати фільм, проте він вийшов щирим, глибоким і відвертим. «Пісня бійця» – це своєрідний крик душі, який тепер мають почути у світі, зазначають в компанії Letter to Fest, що займається фестивальною дистрибуцією стрічки.

4-хвилинну ігрову стрічку «Дякую, мамо!» Олександра Корєшкова та Марії Щербак – комедійну історію про маму-полтергейста – було створено у серпні 2015 року в рамках тижневого кінопрактикуму F7/2 («Фільм за сім днів–2»), організованого ініціативою Ukrainian Cinema Village за підтримки Національної спілки кінематографістів України.

Режисери фільму Олександр Корєшков та Марія Щербак познайомились на проекті, коли потрапили разом до навчальної групи, куратором якої була Марина Артеменко. Сценарій стрічки допомагав створити Дмитро Томашпольский.

За правилами кінопрактикуму на написання сценарію був лише один день, так само один – на зйомки і один – на монтаж фільму.

Стрічка «Дякую, мамо!» вже встигла побувати на 5 фестивалях, отримати 3 нагороди та запрошення взяти участь у фестивалі UNICA, що буде проходити восени 2016 року в Румунії, повідомляє Letter to Fest.

15-хвилинну ігрову стрічку «Must escape» Вадима Шапрана було завершено у лютому 2016 року. Зйомки відбулися у жовтні 2015-го. За сюжетом чоловік дізнається, що він є героєм клішованого студентського короткометражного фільму і намагається з нього вибратися.

34-хвилинна ігрова стрічка «Простолюдин. Зворотній відлік» Володимира Маріна розповідає про пошуки головним героєм – молодим хлопцем Іллею – власного шляху у житті. У фільмі зіграли Микола Перестюк, Микола Луценко, Валерій Зайцев та інші.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.