f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Жовкві відбувся кіно-медіа фестиваль «Кіномаршрут»

15.11.2015

10 та 11 листопада 2015 року у Жовкві Львівської області у місцевому Державному історико-архітектурному заповіднику відбувся кіно-медіа фестиваль для молоді «Кіномаршрут».

11 листопада журі фестивалю у складі секретаря Правління НСКУ, сценариста Богдана Жолдака, молодого кінематографіста Марка Босовича, актора театру і кіно Олега Цьони та медіакритика Юлії Голоднікової визначило переможців «Кіномаршруту».

У номінації «Життя іде і все без коректур» (ігрове і документальне кіно на сучасну тематику) було винагороджено такі роботи:

  • 1 місце – Філіп Сотниченко, «Син»,
  • 2 місце – Валерія Сочивець, «Знеболювальне»,
  • 3 місце – Маргарита Кузьміна, «Кончєний».

У номінації «Несказане лишилося несказаним» (експериментальний фільм) перемогла робота Анжели Богаченко «Закохайся в Миколаїв, якщо насмілишся».

У номінації «І за минулим плакати не варт» (ігрове та документальне кіно на історичну тематику) – стрічка Ольги Маркуль «Повернення».

У номінації «Вже почалось, мабуть, майбутнє» (анімація) – стрічка Софії-Анастасії Тимчишин і Олени Маковейчук «Червоний м’яч».

Спеціальну відзнаку журі отримала документальна стрічка Руслана Ганущака «Два дні в Іловайську».

Під час фестивалю були продемонстровані фільми «Жилець» Анастасії Матешко, «Лінгвістка» Олега Філіпенка, «З Карпат до Парижу з акордеоном» Юрія Леути, «Одкровення» Павла Острікова, «Ілюзія вибору» Єлизавети Хоменко, «У всьому винен Брі» Анастасії Супрун, «Шарікі за ролікі» Маргарити Кузьміної, «Дякую, мамо» Олександра Корєшкова та Марії Щербак, «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» та «М.У.Н.» Анжели Богаченко та інші стрічки, відбулися покази двох альманахів українського молодого кіно від об’єднання «СУК» та презентація альманаху кіноосвітньої ініціативи Ukrainian Cinema Village.

В рамках «Кіномаршруту» з 1 по 9 листопада працювала творча майстерня. Тут молоді кінематографісти й аматори робили перші кроки у кіновиробництві, знімаючи епізоди до фільму під керівництвом директора і засновника «Кіномаршруту» Олесі Новосад. А 10 та 11 листопада відбулися майстер-класи, присвячені різним аспектам кінопроцесу:

  • «Прокатні посвідчення. Як співпрацювати з державними структурами» (Ярослава Беззабава),
  • «Залучення фондових та державних коштів для реалізації дебютних фільмів» (Олена Яковіцька),
  • «Режисура як мистецтво і професія» (Оксана Артеменко і Марина Артеменко),
  • «Експериментальний фільм – відеопоезія. Презентація фестивалю відеопоезії CYCLOP» (Анжела Богаченко).

Також в рамках фестивалю відбувся конкурс рецензій юних кінокритиків на фільм Юрія Леути «З Карпат до Парижу з акордеоном».

«Кіномаршрут» було проведено за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської державної обласної адміністрації, Державного історико-архітектурного заповідника, відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

Власна інформація НСКУ