f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Роман Сергія Жадана «Ворошиловград» екранізують

13.03.2016

Розпочато роботу над екранізацією роману українського письменника Сергія Жадана «Ворошиловград», який було визнано найкращим українським романом десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна, повідомляє Vogue.

Над стрічкою працюють режисер, співзасновник і ведучий «Радіо Аристократи» Ярослав Лодигін, драматург і сценарист Наталія Ворожбит, сам Сергій Жадан, а також продюсер Володимир Яценко. 

Для Ярослава Лодигіна «Ворошиловград» стане повнометражним дебютом, до цього він як режисер зняв кілька короткометражних фільмів.

Режисер описує жанр майбутньої роботи як «істерн» і обіцяє сонячну, іронічну стрічку, яка зацікавить кожного глядача практичною інструкцією про те, як захистити власне майно, а також неочікуваною красою Донбасу.

Ярослав Лодигін переконаний, що «Ворошиловград» зацікавить міжнародного глядача, оскільки, йдучи за романом, багато в чому пояснюватиме причин війни на Сході України. 

У фільмі будуть експерименти із сучасною музикою та творами Сергія Прокоф'єва, що народився на Донбасі.

Роман «Ворошиловград» було видано у 2010 році. Відтоді його переклали на польську, французьку, російську та німецьку мови, а нещодавно видали у США. 

За сюжетом головний герой мусить повернутися у рідне місто на Луганщині, щоб захистити бізнес брата від рейдерських захватів.

У фільму вже є швейцарський продюсер, також частину коштів команда планує зібрати на краудфандингових платформах Kickstarter і «Спільнокошт».

Початок зйомок заплановано на літо 2016 року.

Власна інформація НСКУ