f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Верховна Рада прийняла закон про державну підтримку кінематографії

22.09.2016

22 вересня 2016 року Верховна Рада України ухвалила закон №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

На прийняття законопроекту, що вдосконалює чинну систему функціонування кіногалузі, українські кінематографісти очікували декілька місяців. Текст документу був підготовлений до другого читання ще у червні цього року, одначе через зайнятість і неорганізованість депутатів, а потім і їхню тривалу відпустку його розгляд неодноразово відкладався (востаннє депутати не змогли розглянути його 6 вересня, коли їм на те не вистачило часу).

Доповідав законопроект голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.

У своєму виступі він зазначив, що метою законопроекту є створення механізмів державної підтримки національного кінематографу та захист суб'єктів кінематографа від піратства з боку інших осіб. Між першим і другим читаннями до законопроекту було подано 443 поправки від суб'єктів права законодавчої ініціативи. З них 94 було враховано повністю, 11 враховано частково, 204 враховано редакційно і 134 відхилено. В результаті великої роботи було напрацьовано остаточну редакцію законопроекту, яку підтримує Міністерство культури, Державне агентство України з питань кіно, Міністерство економічного розвитку та представники галузі кінематографії та електронних комунікацій.

Розгляд питання Верховною Радою тривав близько п'ятнадцяти хвилин, розпочавшись о 17:39 і завершившись голосуванням о 17:52.

Депутати не підтримали правки до проекту закону, запропоновані депутатами Олександром Данченком і Романом Семенухою, що стосувалися уточнення норм, пов'язаних із боротьбою із піратством в Інтернеті. А потім проголосували за законопроект «Про державну підтримку кінематографії в України» у другому читанні та в цілому.

230 депутатів проголосували «за», 10 утрималися, 72 не голосували. «Проти» проголосував лише один – Юрій Воропаєв з «Опозиційного блоку».

Власна інформація НСКУ

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ