f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Нацбанк увів в обіг пам’ятну монету «Богдан Ступка»

23.12.2016

19 грудня 2016 Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету, присвячену Богданові Ступці.

Монету карбовано у серії «Видатні особистості України».

Її присвячено «видатному українському актору, Герою України Богдану Сильвестровичу Ступці.

Богдану Ступці були підвладні будь-які образи і персонажі: він зіграв понад 150 ролей у кіно і на театральній сцені. У кіно актор дебютував роллю Ореста Дзвонаря у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» (1971).

Ступка зіграв багато історичних постатей – гетьманів Івана Брюховецького, Івана Мазепу, Богдана Хмельницького, а також Чингісхана, Бориса Годунова, Остапа Вишню та інших.

За виконання головної ролі у виставі «Тев’є-Тевель» Богдана Ступку нагороджено Державною премією України імені Тараса Шевченка в галузі театрального мистецтва (1993 рік)», – повідомляє Нацбанк.

Номінал монети 2 гривні. Тираж – 25000. Роздрібна ціна – 30 гривень.

На аверсі монети розміщено:

  • угорі напис «Україна», малий Державний Герб України;
  • у центрі – стилізовану композицію: на тлі театральної куліси зображено кінострічку, на дзеркальному тлі – театральні маски;
  • унизу – рік карбування монети «2016», номінал «2 гривні» та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено Богдана Ступку, ліворуч від якого написи «Богдан/Ступка/1941/2012».

Над створенням монети працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук і Сергій Харук та скульптори Анатолій Дем’яненко та Володимир Дем’яненко.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.