f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Народні депутати переглянули стрічку Зази Буадзе «Червоний»

16.07.2017

12 липня 2017 року в актовій залі Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності відбувся спеціальний показ гостросюжетної історичної драми Зази Буадзе «Червоний», створеної за підтримки Держкіно України, повідомляє пресова служба агентства.

Прем’єра фільму відбудеться в День Незалежності України – 24 серпня 2017 року.

Першими стрічку побачили народні депутати на чолі з головою парламентського Комітету з питань культури і духовності Миколою Княжицьким.

Після перегляду народні обранці обговорювали та захоплено відгукувалися про фільм.

Радник голови Верховної Ради України Андрій Малик зазначив: «Я довго чекав на цей фільм. Фактично з першого дня, відколи прочитав книгу «Червоний» [Андрія Кокотюхи], коли ще навіть не було розмов про те, що за книгою буде зніматися фільм. Після прочитання я був впевнений, що книга має бути екранізованою. І тому, відколи дізнався про початок екранізації – постійно був в очікуванні. Тим більше, фільм знімався зовсім поруч біля Кропивницького, де я тоді мешкав. Фільм не просто вразив. Він тримав у напрузі від першої до останньої хвилини. Локації, актори, музичний супровід, влучні фрази головних героїв, яскраві сцени бойовика і драматичні моменти. Фільм справжній, щирий, відвертий, жорстокий і правдивий. Від сьогодні я можу сказати впевнено: український історичний бойовик є! І він починає нову еру сучасного українського героїчного кіно».

Радник міністра культури України Анжеліка Рудницька так відгукнулася про фільм: «Це чоловіче кіно. Жорстке, без церемоній, з характером, зі стріляниною, кров’ю і фіналом, що дає надію. І ще – сила. Може, по-кіношному гіпертрофована сила духу. Та історія знає безліч прикладів, коли сила духу перемагала стіни, зброю і закони природи. У фільмі немає кохання, але є любов, що наповнює сміливістю і допомагає перемагати узаконене зло».

Офіційна інформація