f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про третій день 8-го Одеського МКФ

17.07.2017

16 липня 2017 року на 8-му Одеському МКФ справжній ажіотаж викликали стрічки «Фатальна спокуса» Софії Копполи та «Тіло і душа» Ільдіко Еньєді, стартували покази в рамках програми Національного конкурсу, а член журі Сібель Кекіллі особисто представила фільм «Чужина» Фео Аладаґ у «Зеленому театрі Stella Artois». Подаємо інформацію пресової служби кінофестивалю.

У рамках програми «Фестиваль Фестивалів» було представлено дві стрічки з Угорщини та США. Першою стала робота режисера Ільдіко Еньєді – «Тіло і душа». Цього року вона здобула головний приз Берлінського кінофестивалю – «Золотого ведмедя». Другою стрічка – «Фатальна спокуса», показ якої зібрав найдовшу чергу у Фестивальному палаці з початку ОМКФ. Фільм режисера Софії Копполи з Ніколь Кідман у головній ролі отримав приз за найкращу режисуру в конкурсі Каннського кінофестивалю.

Представляти україно-австрійський фільм «Січень-Березень» приїхали члени творчої групи, серед яких режисер Юрій Речинський та зірка фільмів Ульріха Зайдля австрійська акторка Марія Гофштаттер. Це перший повнометражний фільм Юрія Речинського, світова прем'єра якого відбулася цьогоріч на Роттердамському кінофестивалі. Стрічка представлена одразу в двох конкурсних програмах – Міжнародній та Національній. На прес-конференції один із продюсерів фільму назвав Юрія Речинського «новим Тарковським». У свою чергу, режисер поділився ідеєю картини: «Я намагався передати деякі стани, які, на мій погляд, є цінним і, на жаль, неминучим досвідом людського життя».

Дебютна робота естонського режисера Валло Тоомла «Самозванці» була представлена в Міжнародному конкурсі особисто режисером та продюсером фільму Еріком Поллумаа. «Задумка фільму полягала в тому, щоб надати можливість аудиторії самостійно визначити, що з цього було справжнім, а що ні», – зазначив Валло Тоомла.

Також у цей день була представлена стрічка Сергія Буковського «Головна роль», яка бере участь одразу в двох програмах фестивалю – Конкурсі європейських документальних фільмів та Національному конкурсі. Документальний фільм режисера став лауреатом премії «Золота Дзиґа» в категорії «Найкращий документальний фільм».

Цього ж дня робота Левіна Петера «Поза завірюхою» була представлена у Конкурсі європейських документальних фільмів.

У рамках «Спеціальних показів» глядачі подивилися дві стрічки. Перша – фільм-переможець у секції Generation 14+ Берлінале–2017 режисерів Ґеорга Жено та Лізи Сміт «Школа №3». Сюжет розповідає про історію дорослішання підлітків, які пережили війну. «Це українська прем’єра фільму, саме на Одеському кінофестивалі. Я хочу зазначити, що тут присутні всі герої нашої роботи», – сказала режисер фільму Ліза Сміт на прес-конференції.

Другою картиною стала робота австрійської продюсерки, сценаристки та режисерки Фео Аладаґ «Чужина». Фільм у «Зеленому театрі» представила акторка Сібель Кекіллі, член журі Міжнародного конкурсу.

Також на 8-му ОМКФ було представлено перші два епізоди серіалу «Специ». «Я думаю, що там ви побачите все – і любов, і складні розслідування, і дивовижні якості наших героїв, які були чудово прописані їх автором – Ренатом Гільфановим», – сказала Наталія Стрібук, головний продюсер серіального виробництва каналу «Україна».

Програма «Міжнародна ретроспектива: диво-жінки» відкрилась фільмом «Джекі Браун». Стрічка відомого режисера Квентіна Тарантіно була представлена на Берлінському кінофестивалі в 1998 році.

Першим у рамках української ретроспективи «Ніжний вік» був показаний фільм «Холодний березень» Ігоря Мінаєва. Кінострічка брала участь у «Двотижневику режисерів» Каннського кінофестивалю 1988 року, де отримала приз глядацьких симпатій.

У дитячі програмі відбувся показ чуттєвої стрічки «Люблю тебе, мамо» режисера Яніс Нордса.

ОМКФ, 17 липня 2017 року