f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Ірина Геращенко закликала європейських партнерів підтримати Україну у боротьбі за звільнення Олега Сенцова

17.07.2017

13 липня 2017 року з трибуни Верховної Ради України перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко закликала європейських партнерів України долучитися до боротьби за звільнення громадян України Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка, кримських татар та інших сотен українців, що утримуються у місцях неволі в Росії та на тимчасово окупованих територіях України на Донбасі та в Криму, повідомляє «Детектор медіа».

Політик звернула увагу колег, що 13 липня свій день народження відзначає український кінорежисер, сценарист, письменник та громадський діяч Олег Сенцов, який вже понад три роки незаконно утримується за надуманими обвинуваченнями за гратами в Росії.

«Олег Сенцов не скоїв жодного злочину, лише сповідував свою власну, проукраїнську позицію», – наголосила пані Геращенко.

Перший віце-спікер повідомила, що Олега Сенцова в окупованому Російською Федерацією Криму чекають двоє малолітніх дітей, двоюрідна сестра та мати.

«Уже понад три роки українська влада, дипломати, громадські неурядові організації та його сестра пані Наталія спільно борються за звільнення Олега», – підкреслила Ірина Геращенко та від імені всіх депутатів Верховної Ради України перед відкриттям саміту «Україна-ЄС» звернулась до європейських друзів та партнерів України із закликом вимагати від президента Росії негайного звільнення Олега Сенцова та інших заручників та політичних в’язнів Кремля.

Перший віце-спікер також закликала посилити санкційний тиск на фізичних осіб, внесених до «списку Сенцова», зокрема причетних до незаконного обвинувачення, затримання та засудження громадян України.

«Свободу Сенцову, свободу всім заручникам та політв’язням Кремля!» – заявила Ірина Геращенко.

«Детектор медіа», 13 липня 2017 року