f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про шостий день 8-го Одеського МКФ

20.07.2017

19 липня 2017 року в рамках 8-го Одеського МКФ відбулися покази Міжнародної конкурсної програми, українська прем’єра «Стрімголов» в Національному конкурсі, старт Національного конкурсу короткометражних фільмів, гала-прем'єра американського фільму «Гарні часи», пітчинг серіалів. Подаємо звіт про шостий день кінофестивалю, підготовлений пресовою службою ОМКФ.

У Міжнародному конкурсі сербський режисер Боян Вулетіч представив чорну комедію «Реквієм за пані Й». Під час прес-конференції режисер розповів про головну ідею картини: «Фільм про всесвіт двох різних поколінь, батьків і дітей. Вони живуть разом в одному просторі, і конфлікт починається саме при їх зустрічі, спілкуванні. І, на мій погляд, це найголовніша тема фільму – розлад сучасної сербської родини, кіно про відсутність комунікації між поколіннями». Прем’єра картини відбулася на Берлінському кінофестивалі.

Також в рамках Міжнародної конкурсної програми була показана іспанська картина «Літо 1993» (реж. Карла Симон), переможець в номінації «Кращий дебют» Берлінського кінофестивалю цього року. В основі сценарію знаходяться власні дитячі спогади режисерки про першу зустріч зі смертю. «Для мене, було дуже важливо відтворити реальне життя – у фільмі все так, як було в 1993 році», – розповіла режисер.

Свій дебютний повнометражний фільм «Стрімголов» в Національному конкурсі представила режисер Марина Степанська спільно з продюсером Володимиром Філіпповим і актрисою Дариною Плахтій. «Сценарій фільму виріс з життєвого досвіду, на його написання пішов майже рік. Він створився з бажання побачити фільм, який розповідав би про мене і моїх друзів», – поділилася режисер. «Я впевнений, що кіно – це завжди відображення глядача і людям буде цікаво спостерігати за розвитком цих двох безвихідних героїв», – розповів продюсер. Марина Степанська також зазначила, що отримання нагороди за кращий короткометражний фільм на 6-му ОМКФ стало важливим творчим етапом, який дав можливість створити картину «Стрімголов». В Україні стрічка вийде в прокат 9 листопада 2017 року в 50-ти кінотеатрах.

Німецька стрічка «Бойс» (реж. Андрес Фаель), фільм-номінант на «Золотого ведмедя» Берлінале–2017, була представлена в конкурсній програмі європейського документального кіно. У фільмі йдеться про німецького художника і головного теоретика постмодернізму Йозефа Бойса.

Також, 19 липня 2017 року на 8-му ОМКФ відбулася гала-прем’єра фільму з основної конкурсної програми 70-го Каннського кінофестивалю – кримінальної комедії «Гарні часи» від американських режисерів братів Бена і Джошуа Сефді з Робертом Паттінсоном у головній ролі.

Глядачі також дивилися перший блок Національного конкурсу короткометражних фільмів. До нього увійшли роботи «MERRY-GO-ROUND» (реж. Ігор Подольчак), «Ні! Ні! Ні!» (реж. Микола Рідний), «А ви любите Держпром?» (реж. Вікторія Білявська, Ліза Кузнєцова), «Завтра ти обов’язково одужаєш» (реж. Станіслав Битюцький), «Ленінопад» (реж. Світлана Шимко), «Тимчасово» (реж. Оксана Карпович).

Голова журі німецький режисер Крістіан Петцольд представив власну стрічку «Внутрішня безпека» (2000) в рамках секції «Спеціальні покази». Також в цій секції була показана картина «5 терапія» режисера Аліси Павловської, яка представляє собою екранізацію серії новел Стаса Домбровського, колишнього наркомана і злочинця. Вся знімальна група приїхала на показ, перед початком якого Стас Домбровський розіграв з імпровізованого аукціону ту саму книгу, за якою був написаний сценарій: «Книга, за якою зняли цей фільм, тут є всі підписи, всієї знімальної групи. Гроші підуть до Фонду підтримки колишніх наркозалежних», – зазначив він.

Крім того, шостий день 8-го ОМКФ був насичений спеціальними подіями: свої майстер-класи провели кінокритик Шарль Тессон і румунський режисер Тудор Джурджу, відбулася прем’єра бельгійського серіалу «В шоколаді», а також в рамках секції «Film Industry Office» пройшли презентації, панельні дискусії та пітчинг серіалів ScripTeast.

У ретроспективній програмі «Ніжний вік» показали драму «Ніч коротка» Михайла Бєлікова (1981), в секції «Чудо-жінки» була продемонстрована режисерська версія фантастичного фільму «Чужий» (реж. Рідлі Скотт), у секції «Фестиваль фестивалів» показали французьке аніме «Дівчина-безручка» (реж. Себастьєн Лоденбах), а в «Зеленому театрі Stella Artois» пройшов показ чорно-білого альманаху «Люм’єри!», в якому представлено стрічки братів Люм’єрів.

ОМКФ, 19 липня 2017 року