f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Творчі зустрічі із Шарлем Тессоном і Тудором Джурджу на 8-му ОМКФ

20.07.2017

19 липня 2017 року в рамках Літньої кіношколи 8-го Одеського МКФ відбулися творчі зустрічі із кінокритиком Шарлем Тессоном і кінорежисером Тудором Джурджу. Подаємо тези їх виступів, підготовлені пресовою службою ОМКФ.

Шарль Тессон, арт-директор паралельної секції «Тиждень критики» Каннського міжнародного кінофестивалю, член журі Національної конкурсної програми:

«На початку 1960-х років була нова хвиля в Англії, нове кіно в Японії, Бразилії, Польщі, Угорщині тощо. Від країни вибирали тільки один фільм і вони чомусь не відправляли роботи молодих режисерів. Тому звернулись із проханням до французької Асоціації кінокритиків провести спеціальну секцію, яка б дозволила молодому кіно потрапити до Канн. Так і з’явився “Тиждень критиків”».

«Якщо кінокритики немає, то життя самого фільму коротке. Я вважаю, що кінокритики мають велику силу. Очевидно, що вони також створюють історію кіно».

«Ми отримуємо інформацію в основному про сценарії, але я нічого не люблю читати. Я дивлюсь фільм, не знаючи режисера та інколи навіть не знаючи сюжету. Я не хочу нічого знати, доки не познайомлюсь з фільмом особисто».

«Потрібно розуміти, як фільм «укладається» взагалі у весь контекст кінематографа, що нового він приносить та як з цим потім треба працювати. Необхідно, щоб був діалог між фільмом і кінематографом».

Тудор Джурджу, член Європейської кіноакадемії, засновник і президент Міжнародного кінофестивалю в Трансильванії, член журі Міжнародної конкурсної програми:

«Я випустився з кіношколи, мені видали диплом і на цьому все. Румунських фільмів на той час не існувало, була парочка режисерів, що стояли на чолі державних кіностудій і деякі з них були моїми викладачами. Вони привітали мене з випуском і сказали, що настав час їхати закордон, не варто залишатись в Румунії. Раніше їм було заборонено робити фільми, а зараз начебто їх час, а наш ще настане».

«Чому ми створили кінофестиваль в Трансильванії? В Румунії 2002 року не було ніякого фестивалю. Я розумів, що хочу робити художні фільми, але живу не в тому середовищі, де це можливо. Наше покоління не мало доступу до фінансування, мені доводилось їздити закордон на пітчінги, форуми, фестивалі і зустрічатись з різними продюсерами. Хотілось залучити фінансування, щоб світ побачив наші фільми».

«Я думаю, якщо хочеш займатись кінематографом, краще мати деякий життєвий досвід: робота в якій-небудь іншій сфері, інша освіта. Можна пожити закордоном деякий час, побачити світ, а потім вже думати про те, щоб знімати фільми».

ОМКФ, 19 липня 2017 року