f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про сьомий день 8-го Одеського МКФ

21.07.2017

20 липня 2017 року в рамках 8-го Одеського МКФ тривали покази фільмів-учасників міжнародного конкурсу та Національного конкурсу короткометражних фільмів, відбулися українська гала-прем'єра стрічки «Лагідна» Сергія Лозниці і спеціальний показ фільму «Учень» Кирила Серебреннікова, майстер-класи від голови журі Крістіана Петцольда і лекторів «Actor's Workshop» та інші події. Подаємо звіт пресової служби фестивалю.

8-й ОМКФ стрімко наближається до свого завершення, але попереду ще дуже насичені кінематографічні дні. 20 липня 2017 року в межах Міжнародного конкурсу були представлені дві картини: французька стрічка «Сирота» та фільм, створений у ко-продукції України, Литви, Польщі та Франції, «Іній».

«Іній» – військова драма про події на Донбасі литовського режисера Шарунаса Бартаса, за участю французької актриси Ванесси Параді. Стрічка була відібрана для участі в програмі секції «Двотижневик режисерів» на 70-му Каннському кінофестивалі. На ОМКФ картину представили продюсери Володимир Філіппов, Олена Єршова і актори Мантас Янчіаускас і Анджей Хіра. «Те, що відбувається на території України – болюча тема і для литовців. Шарунас Бартас хотів зняти цей фільм, щоб показати литовцям і зокрема поколінню, яке не знає, що таке війна насправді, хиткість дистанції, що це відбувається з нами, в тому числі, і все знаходитися ближче, ніж ми думаємо», – розповіла Олена Єршова.

Також в рамках Міжнародної конкурсної програми була показана французька драма «Сирота» (реж. Арно де Пальер), яка була представлена режисером Арно де Пальєром і автором сценарію Крістелем Бертевасом. «Частина історії, моя власна. У мене були деякі нотатки, тексти, фотографії за період життя 20-30 років. Арно знав про це, і одного разу сказав, що хоче зробити фільм на основі цих записів», – поділився сценарист.

«Ми надали можливість глядачеві крізь призму своєї культури і чутливості доповнити історію самостійно. На мій погляд, історичне відтворення епохи або часу вішає на стрічку термін придатності. У фільмі навмисно не представлені візуально часові характеристики, щоб створювалося враження, що це може відбуватися в один час, що історії існують паралельно – і в той же час є долею однієї людини», – розповів режисер.

Головною і аншлаговою подією сьомого дня ОМКФ стала українська прем'єра картини «Лагідна» Сергія Лозниці. Фільм номінувався на «Золоту пальмову гілку» 70-го Каннського кінофестивалю, при створенні стрічки Сергій Лозниця надихався однойменною повістю Федора Достоєвського. Режисер особисто представив стрічку спільно з актрисою Лією Ахеджакової, яка зіграла в цьому фільмі. Нагадаємо, що Лія Ахеджакова є спеціальним гостем ОМКФ–2017.

Австрійську стрічку «На мою думку», про трьох гардеробників з трьох європейських оперних театрів – Віденської державної опери, «Ла Скала» в Мілані і Одеського театру опери і балету – режисера Павла Кузуйока показали в Конкурсі європейських документальних фільмів.

В позаконкурсній програмі «Фестиваль фестивалів» показали комедійну драму «Почесний громадянин» (реж. Гастон Дюпра і Маріано Кон). На Венеціанському кінофестивалі–2016 фільм отримав нагороду за найкращу акторську роботу.

У Фестивальному палаці відбувся показ другого блоку Національного конкурсу короткометражних фільмі, серед яких – «СОЛАТІУМ» (реж. Христина Тинкевич), «До фігури батька» (реж. Ліза Бабенко), «Благодать» (реж. Жанна Озірна), «Елювіум-регенеративна істота» (реж. Стас Сантімов), «Чудове чудовисько» (реж. Сергій Мельниченко), «Причинна» (реж. Андрій Щербак).

У «Зеленому театрі Stella Artois» пройшов показ арт-хаусної кінострічки «Учень» від режисера Кирила Серебреннікова.

Також, у сьомий день ОМКФ свої майстер-класи провели голова журі, німецький режисер Крістіан Петцольд та лектори «Actor's Workshop», пройшли пітчинг і конференції в рамках Film Industry Office.

У дитячій програмі відбувся показ картини «Хлопчик в золотих штанях» (реж. Елла Лемхаген), який отримав Приз глядацьких симпатій на фестивалі Cinekid в Амстердамі.

Секції «Чудо-жінки» і «Спеціальні покази» представили французько-бельгійський фільм жахів «Сире» (реж. Джулія Дюкорно), який отримав приз Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Канн–2016.

ОМКФ, 20 липня 2017 року