f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Лія Ахеджакова та Сергій Лозниця представили стрічку «Лагідна» на 8-му ОМКФ

21.07.2017

20 липня 2017 року на 8-ому Одеському МКФ акторка Лія Ахеджакова та режисер Сергій Лозниця спільно із творчою командою представили стрічку «Лагідна», що претендувала на «Золоту пальмову гілку» 70-го Каннського кінофестивалю.

Показ «Лагідної» викликав справжній ажіотаж у Фестивальному центрі «Родіна». На Одеському кінофестивалі відбулася українська прем’єра стрічки, на створення якої Сергія Лозницю надихнув однойменний твір Федора Достоєвського. «Це перший показ фільму на території, мешканцям якої не потрібно нічого пояснювати – всі усе розуміють», – сказав режисер.

Перед показом стрічки Лія Ахеджакова висловила подяку режисеру: «Я кілька років не знімалась не тому, що не запрошували, а тому, що нічого було сказати. Я щаслива, що раптом знадобилась моєму улюбленому режисеру, картини якого ми відслідковували й передавали одне одному. Це подарунок долі! Хоча роль і маленька, проте це те, що я хочу і те, на що б я завжди погодилась».

Співпродюсер «Лагідної» Сергій Лавренюк, продюсер Solar Media Entertainment додав: «Дуже символічно, що другий офіційний показ цієї картини, після Каннського кінофестивалю, – в Україні. Ми у своїх серцях привезли з Канн «Золоту пальмову гілку». На мою думку, з наступним фільмом, Сергію потрібно забрати з собою ціле дерево».

Актриса Васіліна Маковцева, виконавиця головної ролі у фільмі «Лагідна», подякувала гостям за увагу до фільму та переповнену залу.

Стрічку було створено у копродукції семи країн: Литви, Латвії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Росії та України.

За офіційною інформацією