f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про восьмий день 8-го ОМКФ

22.07.2017

21 липня 2017 року, у восьмий день 8-го Одеського МКФ у Міжнародному конкурсі показали грузинську стрічку «Моя щаслива сім'я», відбулися покази заключного блоку Національного конкурсу короткометражних фільмів, а також стрічки-призера Каннського фестивалю «Квадрат», майстер-класи провели Сергій Лозниця і почесний гість фестивалю Аґнешка Голланд. Подаємо звіт пресової служби ОМКФ.

8-ий Одеський міжнародний кінофестиваль вийшов на фінішну пряму. Всі дні ОМКФ були дуже насиченими і сьогоднішній не став винятком. Фінальним показом у Фестивальному палаці став фільм-призер 70-го Каннського кінофестивалю «Квадрат» (реж. Рубен Естлунд) – шведська інтелектуальна комедія про куратора музею сучасного мистецтва, який представляє міську арт-інсталяцію «Квадрат» – символічний простір, де повинні відбуватися тільки добрі справи. Кінопоказ пройшов за всіма традиціями аншлагових фільмів ОМКФ.

У Міжнародному конкурсі показали фільм, створений ко-продукції Грузії, Німеччини та Франції, «Моя щаслива сім'я» (реж. Нана Еквтімішвіллі та Симон Гросс), в якому автори з нового ракурсу піднімають звичну тему батьків, дітей і кризи середнього віку. Це цілком нетипова історія, яка йде урозріз із грузинськими традиціями сім'ї.

Картину представили продюсер Гійом Де Сіель, актриси Ія Шугашвілі і Цися Квамсашвілі. «Музичне наповнення фільму вибирала Нана – режисер стрічки, в Грузії пісня грає значну роль. Пісні є грузинські, народні та авторські. Все записано натурально, наживо», – поділилася актриса Ія Шугашвілі.

«Режисери фільму є творчим тандемом в роботі і в сімейному житті. На майданчик вони завжди приносили точні рішення, і працювали дуже злагоджено», – розповіла акторка Цися Квамсашвілі.

У Конкурсі європейських документальних фільмів була представлена французька картина «Молода дівчина 90-та років» (реж. Валерія Бруні-Тедескі та Ян Корідіан) – історія про те, як у відділенні нагляду за літніми людьми відомий хореограф Тьєррі Тьє Ньянг веде танцювальний гурток для пацієнтів з синдромом Альцгеймера. Картину представили танцюрист та хореограф Тьєррі Тьє Ньянг та продюсер Марі Балдуччі. «Створювати фільм було складно, і це справжнє чудо, що команді це вдалося», – розповів Тьєррі Тьє Ньянг.

Стрічка ко-продукції України та Словаччини «Межа» режисера Петера Беб'яка була продемонстрована в секції «Спеціальні покази». Це кримінальний трилер про контрабанду на кордоні між Україною та Словаччиною. Фільм отримав приз за кращу режисуру на 52-му МКФ у Карлових Варах. Картину представила українська актриса, член журі Міжнародного конкурсу Римма Зюбіна, яка зіграла одну з головних ролей.

«Назва «Межа» обрана невипадково. Адже є кордони, які людина може переходити кілька разів на день. А є межа, яку можна перетенути лише раз», – розповіла акторка. Римма Зюбіна добре знайома глядачам і гостям Одеського кінофестивалю. Минулого року фільм з її участю «Гніздо горлиці» став переможцем Національної конкурсної програми.

21 липня 2017 року показали ще один український фільм у позаконкурсній програмі – драму «Окупація» (реж. Марк Гаммонд). У картині події відбуваються на Одеській кіностудії в 1971 році, за часів жорсткої цензури і тотального контролю в світі кінематографа.

Почесний гість ОМКФ–2017, голова Правління Європейської кіноакадемії та тричі номінант на премію «Оскар» Аґнешка Голланд представила свою режисерську роботу «Слід звіра», продюсером якої виступив польський режисер і сценарист Кшиштоф Занусссі. У фільмі, знятому за романом Ольги Токарчук, режисер об'єднала казку і екологічний трилер. Сама Аґнешка Голланд визначає стрічку як «анархістсько-феміністичну кримінальну драму з елементами чорної комедії». Світова прем'єра стрічки відбулася на 67-му Берлінському кінофестивалі, де була відзначена премією імені Альфреда Бауера («Срібний ведмідь»), яка вручається за відкриття нових шляхів у кіномистецтві і оригінальний погляд на реальність.

Відбувся показ заключного блоку Національного конкурсу короткометражних фільмів, а саме стрічок «Бузок» (реж. Катерина Горностай), «Запаморочення» (реж. Юрій Катинській), «Технічна перерва» (реж. Філіп Сотниченко), «Новосілля» (реж. Надія Парфан), «Випуск '97» (реж. Павло Остріков).

У «Зеленому театрі Stella Artois» показали фільм-призер Міжнародного кінофестивалю в Локарно, сімейну драму «Довгі проводи» видатного режисера, лауреата численних кінопремій Кіри Муратової.

В передостанній день фестивалю свої майстер-класи провели режисер Сергій Лозниця і почесний гість ОМКФ-2017, польський режисер Аґнешка Голланд, а також відбулося нагородження Film Industry Office.

Крім того в межах бізнесової програми ОМКФ пройшов захід iClub, одним із блоків якого стала зустріч із Сергієм Лозницею, яку модерувала Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. Режисер розповів про свій творчій шлях, важливі моменти в створенні фільмів, значення національного кінематографа та показів за кордоном, а також зробив акцент на обов'язковій освіті молодих спеціалістів та підвищенні кваліфікації вже існуючих кадрів.

За інформацією ОМКФ