f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Ізабель Юппер та Аґнєшка Голланд стали лауреатами премії «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво

23.07.2017

22 липня 2017 року на церемонії закриття 8-го Одеського МКФ французька акторка Ізабель Юппер та польська режисерка Аґнєшка Голланд отримали премії «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво.

Ізабель Юппер – французька акторка, чия фільмографія сягає понад 100 стрічок. Серед її нагород – премії BAFTA (1978), «Золотий Глобус» (2017), дві нагороди «Сезар» (1996, 2017), «Срібний Ведмідь» Берлінале (2002), три нагороди Каннського кінофестивалю (1978, 2001, 2017), а також цьогорічна номінація на «Оскар.

Приймаючи нагороду з рук президента Одеського кінофестивалю Вікторії Тігіпко, актриса подякувала: «Я дуже рада отримати цю нагороду, приїхати в це особливе місто. Воно дуже енергетичне, з великим кінематографічним зарядом. Для мене це стало особливою подією. У моїх героїнь дуже складна доля, але вони зазвичай виходять переможницями з усіх життєвих ситуацій. Тут, на Одеському кінофестивалі, приділяють багато уваги жінкам – і це прекрасно. У нас у Франції кінематограф дуже благоволить до жінок. Це стосується і ролей, і режисерських можливостей».

Голова Правління Європейської кіноакадемії, польський режисер, сценарист, тричі номінант на премію «Оскар» Аґнєшка Голланд також була нагороджена «Золотим Дюком» за внесок у кіномистецтво.

Пані Аґнєшка наголосила, що дуже рада отримати нагороду, особливо зважаючи на те, як в Україні зараз підтримують кіно: «Мені так імпонує, що ви підтримуєте національне кіно. Важливо, щоб Україна мала свій кінематографічний голос. Адже у вас стільки історій, які можна розповісти».

Аґнєшка Голланд була почесним гостем 8-го Одеського кінофестивалю, в рамках Літньої кіношколи провела майстер-клас, а також представила свою нову роботу «Слід звіра», володаря «Срібного Ведмедя» цьогорічного Берлінале.

Офіційна інформація