f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Нове російське законодавство дозволяє Олегу Сенцову розраховувати на обмін

26.07.2017

Українські політв'язні, кримчани Олег Сенцов і Олександр Кольченко, які перебувають в ув'язненні в Росії, можуть розраховувати на обмін і повернення в Україну. Це стало можливим у зв'язку з ухваленням поправок в російське законодавство про громадянство, повідомляє «Детектор медіа».

Про це заявила адвокатка Олександра Кольченка Світлана Сидоркіна виданню «Крим.Реалії».

«Оскільки це зараз ухвалили, то я не виключаю, що якщо громадянства не буде або буде тільки українське громадянство, тоді можна ставити питання і з приводу обміну... У цьому випадку відносно Олега Сенцова і Саші Кольченка я вважала б, що це в їхніх інтересах», – зазначила Світлана Сидоркіна.

Державна дума Росії в третьому читанні ухвалила пакет поправок, серед них – відкликання російського громадянства за тероризм і участь у терористичних організаціях. Також зміни запроваджують присягу для охочих отримати російське громадянство іноземців і дозволяють українцям отримувати громадянство Росії за спрощеною схемою.

Поправку про відкликання російського громадянства в іноземця, який замішаний у тероризмі (брав участь у терористичній діяльності або публічно виправдовував таку діяльність) у квітні 2017 року після теракту в Санкт-Петербурзі запропонував особисто президент Росії Володимир Путін.

«Детектор медіа», 19 липня 2017 року