f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Визначено лауреатів Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності за 2017 рік

29.07.2017

25 липня 2017 року у Державному комітеті телебачення та радіомовлення України відбулось засідання Комітету з Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.

Вів засідання перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

На здобуття Премії цього року надійшло 17 друкованих та аудіовізуальних робіт. Після обговорення висунутих робіт відбулося голосування.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» члени Комітету більшістю голосів ухвалили рішення присудити Премію фільму Тараса Каляндрука «Віденські стежки Івана Франка. Подорож на захист честі» (2016). Фільм, що вийшов в ефірі Львівської регіональної дирекції ПАТ «НСТУ», розповідає про навчання і наукову роботу Івана Франка у знаменитому Віденському університеті, захист ним докторської дисертації. Фільм розкриває взаємини Івана Франка з видатними вченими-славістами та лідерами тогочасної австрійської соціал-демократії, а також єврейським мислителем Теодором Герцлем.

Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності заснована постановою Кабінету Міністрів України за пропозицією Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів у 2003 році. Вона присуджується щорічно напередодні дня народження Івана Франка 27 серпня. Премією відзначаються автори, чиї твори сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Склад Комітету з премії імені Івана Франка затверджується наказом Держкомтелерадіо. До Комітету входять представники Держкомтелерадіо, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України. Також до складу Комітету  включено представників громадськості – голову НСЖУ Сергія Томіленка, члена НСПУ Григорія Кримчука, голову правління Благодійного фонду «Троянди й виноград» Максима Рильського, президента громадської організації Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» Людмилу Мех, директора видавництва «Київ-Дакар-Париж» Бориса Клименка та інших. Очолює Комітет з Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Нагадаємо, що НСКУ висувала на здобуття Премії імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» авторів короткометражної документальної стрічки «Повітряні захисники» (режисер Дмитро Пономарьов, кінокомпанія «Некст Фільм», 2016) про екіпаж транспортного військового літака AН-26, який був збитий 14 липня 2014 року над Луганськом.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.