f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Сергій Созановський: У 2018-му три українські фільми зберуть мільйон доларів

29.07.2017

У 2018 році три повнометражні українські фільми можуть отримати близько $1 млн. касових зборів, заявив співвласник Film.ua Group Сергій Созановський 6 липня 2017 року під час public talk «Розмови про українське кіно: де ми будемо через рік?» в рамках підготовки до фестивалю «Де кіно», інформує «Детектор медіа».

«Я думаю, що наступного року, якщо все буде добре, три національні фільми доберуться до позначки $1 млн. бокс-офісу. Також я думаю, що в наступному році на території України будуть зніматися не менше трьох-п’яти великих копродукційних проектів із великими європейськими та голлівудськими іменами», – сказав Сергій Созановський.

За його прогнозами, в трійку лідерів за касовими зборами можуть увійти комедія «Він і Вона» студії «Квартал 95» та анімація «Викрадена принцеса» Film.ua Group. Щодо третьої кандидатури пан Созановський висловився так: «Я розраховую на диво: що з 30 чи 40 фільмів, які знаходяться зараз у виробництві (за підтримки Держкіно. – ДМ), ще хоча б один вистрілить».

Пан Созановський також озвучив плани Film.ua Group щодо часу виходу релізів на наступні кілька років. «Якщо ми говоримо про повний метр, то наступний рік – це “Захар Беркут”, 2019-й – “Анна Київська”, 2020-й – “Гарет Джонс”; мультиплікація: 2018-й – “Викрадена принцеса”, 2019-й – “Мавка. Лісова пісня”, 2020-й – “Роксолана і Султан”», – повідомив співвласник Film.ua Group.

Нагадаємо, «Він і Вона», «Анна Київська» та «Гарет Джонс» є переможцями Десятого пітчингу Держкіно, «Викрадена принцеса», «Захар Беркут» та «Мавка. Лісова пісня» – переможцями Дев’ятого пітчингу Держкіно.

Під час Дев’ятого пітчингу продюсери «Анни Київської» заявляли загальний бюджет фільму 100 млн грн. (у тому числі від Держкіно – 30 млн грн.). Під час Десятого пітчингу ці цифри зросли до 135 млн грн. і 40,5 млн грн. відповідно. Експертна комісія під час Десятого пітчингу назвала цей проект серед переможців, супроводжуючи свій висновок рекомендацією зменшити бюджет фільму. У відповідь на запитання «Детектора медіа» про те, як він на це реагуватиме, Сергій Созановський відповів, що бюджети його компанія не завищує, і висловив наміри поборотися за заявлену суму.

Світлина Галини Петренко

Галина Петренко, «Детектор медіа», 7 липня 2017 року