f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Film.ua презентувала шість «великих екранізацій», які вийдуть в кінотеатрах України до 2020 року

29.07.2017

17 липня 2017 року, в перший день роботи Літнього кіноринку 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю Film.ua Group та UFD представили лінійку кінотеатральних проектів компаній Kinorob та Animagrad, що входять до Film.ua Group, інформує «Детектор медіа».

До лінійки увійшли шість повнометражних фільмів, релізи яких вийдуть з 2017 по 2020 роки. Більшість із них є екранізаціями творів української та світової літератури. Зокрема були представлені стрічки «Сторожова застава», «Захар Беркут», «Анна Київська», «Гарет Джонс» (виробництво компанії Kinorob) і анімаційні повнометражні фільми «Викрадена принцеса» та «Мавка. Лісова пісня» (виробництво студії Animagrad).

Під час презентації були представлені робочі матеріали і новий трейлер фільму-фентезі «Сторожова застава», знятого за мотивами однойменного роману українського письменника Володимира Рутківського. Прем'єра картини запланована на 12 жовтня 2017 року, а реліз другого трейлера в кінотеатрах та в мережі відбудеться в серпні. Наразі здійснено попередні продажі стрічки «Сторожова застава» у Францію, Італію, Іспанію, Японію, Південну Корею, Індію, Пакистан, Шрі-Ланку, Непал, тривають перемовини з Китаєм, Німеччиною, Польщею та країнами Латинської Америки. Співпродюсером картини є «Новий канал», що забезпечує фільму маркетингову підтримку медіагрупи StarLightМеdia. Прокатник стрічки в Україні — UFD.

На презентації були продемонстровані робочі матеріали та кілька епізодів повнометражного анімаційного фільму «Викрадена принцеса» та кілька епізодів мультфільму. Прем'єру трейлера в мережі і в кінотеатрах — у вересні 2017 року, старт прокату — 7 березня 2018 року. На цей момент анімаційний фільм проданий більш ніж на 20 територій, серед яких країни Європи (Польща, Болгарія, Німеччина, Швейцарія, Естонія, Латвія, Литва) і Азії, в тому числі — Китай і Південна Корея. В Україні попередній продаж відбувся на «Новий канал». Дистриб’ютор в Україні — UFD.

Окремо були представлені проекти в процесі  розробки: фільми «Захар Беркут» (за мотивами однойменної повісті класика української літератури Івана Франка, режисер Ахтем Сеітаблаєв) і «Анна Київська» (екранізація французького роману Жаклін Доксуа «Анна Київська. Королева Франції» про долю доньки київського князя Ярослава Мудрого і дружини французького короля Генріха І). Режисером спільного франко-українського фільму буде триразовий лауреат премії «Сезар» за операторську роботу Ів Анжело, оператором — українець Сергій Михальчук, володар численних призів і нагород, в тому числі «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю.

Також в розробці перебуває історичний трилер «Гарет Джонс» — історія відомого британського журналіста, який, незважаючи на смертельну небезпеку, намагався донести до світової спільноти правду про Голодомор. Розслідування Гарета Джонса надихнули британського письменника Джорджа Орвелла написати повість-антиутопію «Скотоферма» (Animal Farm). Історію про Гарета Джонса зніматиме відома польська режисерка Аґнєшка Голланд (номінантка на премію «Оскар», BAFTA і володарка «Срібного ведмедя» Берлінале–2017).

Відбулась також національна прем'єра першого тизера повнометражного анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня»: відео представили продюсери проекту Ірина Костюк і Анна Єлисеєва, режисер фільму Олександра Рубан і художниця по костюмах Ольга Навроцька. Європейська прем'єра тизера пройшла в червні цього року на кіноринку анімаційного контенту MIFA в рамках Анімаційного фестивалю в Ансі (Франція). У мережі відео доступне з 18 липня 2017 року, а кінотеатральний реліз тизера заплановано на 27 липня 2017 року за підтримки UFD.

Усі згадані проекти виробляються за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

«Детектор медіа», 17 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.