f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно анулювало прокатне посвідчення анонсованого каналом «Україна» серіалу «Круговерть»

29.07.2017

28 липня 2017 року Державне агентство України з питань кіно анулювало прокатне посвідчення серіалу «Круговорот» («Круговерть»), який анонсував до показу телеканал «Україна», повідомляє «Детектор медіа».

Підстава анулювання – недостовірна інформація в поданих правовласником для отримання прокатного посвідчення документах.

Про таке «Детектору медіа» повідомив перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін.

Держкіно знову звернуло увагу на цей серіал після допису у Facebook генерального директора групи «1+1 медіа» Олександра Ткаченка, який звинуватив канал «Україна» в намірах показати серіал російського виробництва. 26 липня 2017 року він написав, що серіал «Круговорот» каналу «Україна» знімався в Росії.

У відкритих джерелах є, зокрема, інформація про те, що цей серіал знімався у Москві та Твері, над ним працював російський режисер Павло Дроздов, а головні ролі виконали російські актори Олексій Аніщенко та Роман Полянський. Виконавиця головної жіночої ролі – Катерина Кузнєцова – акторка українського походження, яка, за даними у відкритих джерелах, з 2011 року живе та працює в Москві.

Зацікавилися анонсованим на каналі «Україна» показом серіалу «Круговорот» і народні депутати України Олександр Шевченко і Микола Княжицький. Вони підготували депутатське звернення до Держкіно і Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. У ньому вони наводять імовірні докази того, що це насправді новий серіал російського виробництва, показ яких на українському телебаченні заборонений. Депутати просять повідомити, коли та на яких підставах було видано прокатне посвідчення на цей серіал, просять анулювати це прокатне посвідчення та провести розслідування запланованого факту трансляції серіалу.

«Незважаючи на те, що там (у дописі Олександра Ткаченка у Facebook. – НСКУ) було посилання на незрозумілий ресурс, ми не могли не відреагувати. Тому ми попросили правовласника ще раз надати нам документи. Сьогодні вони прийшли і показали, що в них є, ми переглянули документи», – розповів пан Неретін.

Прокатне посвідчення на показ цього серіалу на території України отримував не канал «Україна», а один з виробників – «Фільм стрім». Заяву на видачу прокатного посвідчення вони подали в березні, а саме посвідчення їм було надано у квітні 2017 року, уточнив пан Неретін.

«Щодо цього серіалу від початку мова не йшла про українське виробництво – йшлося про копродукцію трьох країн: Росії, України та Польщі. При повторному перегляді документів ми намагалися з’ясувати, скільки знімалося в Україні. Знімалося небагато, виглядало це все непереконливо. Тому ми прийняли рішення анулювати прокатне посвідчення», – повідомив перший заступник голови Держкіно.

Прем’єра «Круговороту» в Росії відбулася 13 березня 2017 року на каналі «Россия 1». На каналі «Україна» прем’єра була запланована на 31 липня 2017 року, о 21:00. У вихідних даних серіалу зазначено, що він є копродукцією Росії, України та Польщі. Компанії-виробники: ABC Film, «Русское» та «Фільм Стрім».

«Детектор медіа», 28 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.