f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Валерій Шалига працює над фільмом про Симона Петлюру

30.07.2017

Український режисер Валерій Шалига працює над історично-пригодницькою кінострічкою із робочою назвою «Замах на Петлюру», повідомляє газета «День».

Зйомки фільму розпочалися у Вінниці 3 червня 2017 року і тривали упродовж 20 днів. Вони відбувалися переважно у центральній частині міста, де збереглися локації початку ХХ століття. Це, зокрема, вулиця, де розташований будинок, у якому жив Симон Петлюра, перебуваючи у Вінниці, приміщення штаб-квартири Директорії та окремих відомств. В основу сюжету лягла зустріч головного отамана Армії УНР Симона Петлюри і Маршалка Польщі Юзефа Пілсудського, яка відбувалася 16 та 17 травня 1920 року у місті Вінниці.

«Це український вестерн на Петлюру. У фільмі буде кілька головних героїв, гратимуть їх вінницькі і київські актори. Кульмінація сюжету – замах на Петлюру, коли він зустрічається з Пілсудським у Вінниці, – розповів Валерій Шалига. – Попередньо я планував знімати фільм про Крути до 100-річчя пам’ятної дати, яку відзначатимемо наступного року. Все було готово, але коли ми подали сценарій на пітчинг, щоб отримати держзамовлення, то держава виділила кошти на ті проекти, які стояли в черзі першими. А про Крути, як вони сказали, зніматимуть фільм у 2018 році, хоча тоді вже треба буде його презентувати… Чекати я не став і за ініціативи міського голови Вінниці Сергія Моргунова взявся за зйомки фільму про Петлюру [...]. Міська влада надає всіляку підтримку, а мер дозволив проводити зйомки у будь-якій частині міста. Тому повний вперед, як кажуть!»

Фільм планують змонтувати до кінця поточного року. А до Дня міста, який традиційно відзначають на початку вересня, Валерій Шалига планує презентувати вінничанам фільм про АТО «Тримай мене біля серця», зйомки якого відбувалися у Вінниці минулого року.

За інформацією газети «День»