f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно заявляє, що Експертна комісія аналізує скетчком «Країна У» на прохання Мінкультури

04.08.2017

Телеканал ТЕТ заявляє, що стурбований тим, що члени Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно отримали завдання проаналізувати скетчком «Країна У», аби визначити, чи є цей продукт ігровим, повідомляє «Детектор медіа».

Мовник вважає, що це пов’язано із новими правилами отримання прокатних посвідчень для такого жанру як скетчком. Держкіно у свою чергу заявляє, що аналіз «Країни У» проводиться на прохання Міністерства культури України після інциденту на зйомках скечкому і пов’язаний виключно з цим конкретним випадком.

«В п’ятницю, 28 липня 2017 року, телеканал ТЕТ отримав інформацію, що Держкіно надало екстрене завдання членам експертної комісії: проаналізувати скетч-шоу "Країна У" з метою корегування жанру та отримання нового статусу "кіно" та, відповідно, нового ліцензування. Ми не схильні вбачати в такій дивній позиції політичний підтекст, але іншого пояснення подібній позиції не знаходимо», – йдеться у заяві, яку розповсюдила прес-служба каналу ТЕТ.

«Це дуже дивне рішення. "Країна У" – програма українського виробництва, яка вже не перший рік в ефірі. Чому саме зараз постало питання її "перекваліфікувати"? Якщо рішення по ТЕТу буде ухвалено, чи означає це, що те ж саме стосуватиметься каналів СТБ, НЛО та інших, хто активно використовує скетч-шоу та відносить їх, як і решта світу, до жанру «програми», які не потребують отримання прокатного посвідчення?» – заявила генеральна продюсерка каналу Вікторія Левченко.

«Детектор медіа» звернувся за коментарем до першого заступника голови Держкіно Сергія Неретіна.

«Така заява каналу ТЕТ – це довільна інтерпретація факту, чисті здогадки. А факт наступний: до Держкіно звернулося Міністерство культури, і я можу це підтвердити, показавши відповідні листи, з проханням, визначити, чи є скетчком "Країна У" ігровим за жанром фільмом чи ні. Підставою для цього звернення став інцидент, коли під час зйомок одного з епізодів скетчкому в Національному музеї "Пирогово" згоріла хата. Положення музею не дозволяє проводити зйомки ігрових стрічок на території "Пирогово". І власне, це єдине прохання Мінкульту до Держкіно, оскільки в нас функціонує відповідна комісія, – визначити, чи є епізоди з "Країни У" ігровими чи неігровими, а також, чи є це телесеріалом за жанром, чи фільмом, чи телепередачею», – пояснив Сергій Неретін.

За його словами, експертам розіслані два запитання: прохання визначити, «Країна У» – це серіал чи телепрограма, і чи містить скетчком ігрові сцени чи ні. Він зазначив, що до Експертної комісії при Держкіно входять люди, які неодноразово довели свою фахову спроможність, і Держкіно ніяк на них в цьому питанні не тисне.

«Держкіно діє у даному випадку виключно на прохання Мінкульту, а не з метою, як стверджує канал ТЕТ, перегляду умов надання прокатних посвідчень. Тобто ніяких змін для ринку не передбачається. У даному випадку мова про прокатні посвідчення взагалі не йде», – сказав Сергій Неретін.

Висновки експертів будуть відправлені до Міністерства культури України.

«Детектор медіа», 31 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.