f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

НЛО TV отримує прокатні посвідчення на скетчкоми і не бачить у цьому проблеми

08.08.2017

Претензії телеканалу ТЕТ до Держкіно щодо необхідності отримання прокатних посвідчень на скетчкоми виданню «Детектор медіа» прокоментував директор каналу НЛО TV Іван Букреєв.

Він повідомив, що телеканал НЛО TV отримує прокатні посвідчення на свої скетчкоми.

«У НЛО TV завжди оформлювалися та оформлюються прокатні посвідчення на весь кіносеріальний продукт. У тому числі – на "Сышишь шоу", яке за жанром є напівситкомом (останній сезон – ситком), і на скетчком "Онлайн"», – повідомив пан Букреєв.

Деякі телеканали зараховують скетчкоми до передач, а не серіалів, щоб вони підпадали під квоту передач у програмній концепції, а не під квоту фільмопоказу.

«Я завжди дотримувався логіки, що скетчком – це серіал. У телеканалу ТЕТ своя логіка, очевидно, пов’язана з програмною концепцією, де скетчкоми закривають нішу передач», – сказав пан Букреєв.

Також деякі телеканали зараховували скетчкоми до числа передач, щоб уникнути часових обмежень на показ кіносеріальної продукції з аудиторією «16+» (а скетчкоми-серіали зазвичай отримують такий індекс вікової аудиторії). «Але зараз це не є проблемою: обмежень у часі показу кіносеріалки з аудиторією “16+” немає із січня 2016 року», – зауважив пан Букреєв.

На думку керівника НЛО TV, віднесення скетчкомів до кіносеріального продукту та отримання прокатних посвідчень на цей продукт не становить проблеми для телеканалів.

Нагадаємо, 31 липня 2017 року телеканал ТЕТ заявив, що стурбований тим, що члени Експертної комісії Держкіно отримали завдання проаналізувати скетчком «Країна У», чи є цей продукт ігровим. Мовник пов’язав це з новими правилами отримання прокатних посвідчень для такого жанру як скетчком. Держкіно у свою чергу заявило, що аналіз «Країни У» проводиться на прохання Міністерства культури після інциденту на зйомках скетчкому і пов’язаний виключно з цим конкретним випадком.

7 серпня 2017 року телеканал ТЕТ заявив, що готує судовий позов до Держкіно через ухвалене ним рішення щодо зміни жанрової приналежності «Країна У» зі скетч-шоу на ігровий серіал. За даними каналу ТЕТ, подібні програми на інших каналах («Коли ми вдома» каналу СТБ, «Сышишь шоу» каналу НЛО TV, «На троих» каналу ICTV та інші) «продовжують працювати в жанрі телевізійного скетчу, а кіноексперти порушень у цьому не вбачають».

Перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін у коментарі «Детектору медіа» погодився, що рішенням експертів Держкіно створено прецедент, який, швидше за все, потягне за собою певні зміни і для телеканалу ТЕТ, і для інших телеканалів, які позиціонують скетчкоми як програми.

Мар’яна Закусило, «Детектор медіа», 8 серпня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.