f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

На 70-му МКФ у Локарно відбулася світова прем’єра комедії Андреа Маньяні «Ізі»

10.08.2017

8 серпня 2017 року на 70-му МКФ у Локарно з успіхом пройшла світова прем’єра українсько-італійського фільму режисера Андреа Маньяні «Ізі».

Фільм було створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури Італії та Регіонального аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія. Виробництвом «Ізі» опікувалися кінокомпанії Fresh Production Group (Україна), Вartlebyfilm та Pilgrim Film (Італія).

Подію у Фейсбуці прокоментував голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Не зважаючи на проливний дощ, що накрив це курортне містечко вже майже протягом цілої доби, на показ прийшло не менш ніж 2,5 тисяч глядачів, які на одному подиху переглянули стрічку і зустріли її оваціями.

До речі, це перший проект, контракт на реалізацію якого я підписав в якості голови Держкіно, отже для мене це своєрідний дебют.

Між іншім, мій батько Юрій Іллєнко 56 років тому саме на цьому фестивалі отримав перший в своєму житті приз – за свій дебют у кіно, операторську роботу на картині «Прощайте, голуби». Тоді, звичайно, радянска влада його в Локарно не пустила».

14 вересня 2017 року «Ізі» виходить в широкий український кінопрокат.

Фільм розповідає про 40-річного італійця-невдаху на ім'я Ізі, який на прохання брата везе з Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина.

Окрім «Ізі» Україну у програмах 70-го МКФ у Локарно представляють стрічки «Випуск ’97» Павла Острікова, «Іній» Шарунаса Бартаса, «Стасіс» Мантаса Кведаравічуса.

Власна інформація НСКУ