f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Розпочалися зйомки повнометражної історичної кінодрами «Антон»

14.08.2017

10 серпня 2017 року в околицях селища Стара Еметівка (Біляївський район Одеської області) на березі Куяльницького лиману, відомого своїми краєвидами, розпочалися зйомки  повнометражного художнього фільму Зази Урушадзе «Антон».

Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Сценарій фільму «Антон» написаний за мотивами книги «Антон, його друг і російська революція» канадця Дейла Ейслера, нащадка німецьких колоністів, який написав її за спогадами свого дядька (власне, він і є прототипом головного героя – Антона).

Дія картини розгортається у 1919 році у німецькій колонії Гільдендорф неподалік від Одеси. У цьому селищі на березі лиману цілком гідно живе німецька сім'я – Ніколас, Христина та їхні діти: вже дорослий Йохан, десятирічний Антон і його молодша сестра Емма. Мирний уклад поселення порушує «російська революція». Життя навколо кардинально змінюється, але діти продовжують залишатися дітьми і вірять в свій казковий світ без погромів і смертей: світлий і чистий як хмари, які повільно пливуть в синьому небі над блискучим від солі лиманом.

Місце зйомок «Антона» скоригувало літературну основу сценарію і стало жити у фільмі своїм справжнім, невигаданим життям. Коли зйомки були вже розплановані, в останній момент на пагорбі над селом дійсно виявилося давнє німецьке кладовище. 

«Ця земля називалася «німецьким раєм», – розповідає один зі сценаристів фільму Вадим Єрмоленко, – тут були свої сорти винограду, свої сорти сиру, своє вівчарство – все, що було потім знищено і стерто з лиця землі».

Головні герої – два маленькі хлопчики. Акторів шукали по всьому світу, творча група обирала з кількох сотень дітей. Микита Шланчак, німець російського походження, гратиме Антона. Він приїхав на зйомки з Німеччини. Його маму грає актриса з Лондона, латвійка. Микита Дзядя грає Яшу. Він одесит і ніколи не знімався в кіно, але дуже сподобався режисерові як типаж.

Зніматися картина буде 42 знімальні дні, до початку жовтня 2017 року. Головне місце зйомок – в селищі Стара Еметівка, ще декілька днів будуть знімати в Одесі і на півдні області, поблизу Білгорода-Дністровського.

Довідково:

Кінопроект повнометражного художнього фільму «Антон» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн. 312 тис. грн., що складає 50% загальної вартості виробництва фільму.

Режисер-постановник: Заза Урушадзе, номінант на премію «Оскар» за фільм «Мандарини». Автори сценарію: Заза Урушадзе, Вадим Єрмоленко, Дейл Ейслер, за мотивами книги Дейла Ейслера «Антон, його друг і російська революція».

Виробництво: продюсерський центр «ІнсайтМедіа», у копродукції з Georgian International Films, в асоціації з Одеською кіностудією та ARTBOX (Литва), у партнерстві із ĶRAKOVIA PRODUCCIONES (Польща).

Продюсери: Володимир Філіппов, Мірза Давітайя, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова.

За фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно, Національного грузинського кіноцентру.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.