f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Мінекономрозвитку розʼяснило наміри приватизувати Національну кіностудію імені О. Довженка

14.08.2017

Наміри держави щодо продажу Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка мають довгострокову перспективу, інформує "Українська правда".

Про це стало відомо із роз’яснень, які "Українська правда" отримала у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Так, перший заступник міністра Максим Нефьодов зазначив, що держава має довгостроково позбавитись всього нестратегічного майна. Він наголосив, що для приватизації кіностудії імені О. Довженка потрібно змінити законодавство, оскільки студія має статус національної.

"Так, для цього треба багато змін до різного законодавства", – зауважив Максим Нефьодов.

У прес-службі Мінекономрозвитку пояснили, що Національну кіностудію імені О. Довженка включено до стратегічного документу, так званого "тріажу" (у цьому контексті: сортування держпідприємств – УП). "Це свого роду бачення, як ми будемо у довгостроковій перспективі поводитися із державними підприємствами", – заявили у прес-службі.

Там зауважили, що оскільки кіностудія імені О. Довженка має статус національної, то для її приватизації потрібно пройти зміну законодавства, тобто найближчим часом її не можна виставити на приватизацію. Однак, це не означає що держава відмовиться від приватизації кіностудії.

"В основу "тріажу" було покладено ідею, що є функції, які повинна виконувати держава, а є функції, які не є для неї властивими, зокрема утримання та управління цирками чи іншими закладами культури, за винятком окремих знакових об’єктів", – повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку.

"Українська правда", 14 серпня 2017 року