f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Павло Розенко: Посилення держпідтримки кінематографії сприятиме ренесансу українського кіно

17.08.2017

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко вважає, що посилення державної підтримки кінематографії сприятиме ренесансу українського кіно, повідомляє «Урядовий портал».

«Українські фільми, зняті в тому числі за державні кошти, посідають чільне місце на світових екранах. Українське кіно було гідно представлене на Каннському фестивалі, а режисер фільму «Межа» отримав Кришталевий глобус за найкращу режисерську роботу 52-го міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах», – сказав Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр розповів, що 8 серпня 2017 року на кінофестивалі у Локарно з успіхом пройшла світова прем’єра українсько-італійського фільму режисера Андреа Маньяні «Ізі». Стрічка була також створена за підтримки Держкіно України, Міністерства культури Італії та регіонального аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія. Виробництвом займалися компанії Fresh Production Group (Україна), Вartlebyfilm та Pilgrim Film (Італія).

«Прем’єра відбулась у найбільшому кінозалі Локарно, який вмістив в себе більше трьох тисяч глядачів. Стрічку номіновано одразу у п’яти номінаціях у конкурсній програмі "Конкурс кінематографістів сьогодення"», – зазначив він.

«Протягом останніх двох років ми суттєво посилили державну підтримку українського кінематографу. Лише в цьому році було виділено 0,5 мільярда гривень. Переконаний, що ми станемо свідками ренесансу українського кіно», – підкреслив Павло Розенко.

Він також нагадав, що 24 серпня 2017 року запланована прем’єра ще одного фільму українського виробництва – стрічки «Червоний». Це екранізація однойменного роману Андрія Кокотюхи. Режисером фільму став Заза Буадзе. У головній ролі – Микола Береза.

Події картини розгортаються у 1947 році. Головний герой – воїн УПА Данило Червоний – потрапляє у сталінський табір, де йому доводиться пройти крізь пекло та нелюдські каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду та відчай. Попри це чоловік знаходить у собі сили протистояти репресіям начальника табору та робить спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання.

«Урядовий портал», 11 серпня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.