f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

DOCU/КЛУБИ мандрують країною в рамках ініціативи «Тут і зараз»

17.08.2017

Фестивальний проект DOCU/КЛУБИ знову приєднався до мандрівки з «Тут і зараз». На схід та захід України вирушили модераторки із документальним кіно.

Ініціатива «Тут і зараз», що поширює ідеї активного громадянства серед мешканців сходу та заходу нашої країни, уже другий рік поспіль запрошує молодь приєднатися до проекту.

Цього року подорож триватиме з 13 по 20 серпня 2017 року. У Східному турі бере участь Марія Цип'ящук, модераторка рівненського кіноклубу Docudays UA «Права людини крізь обʼєктив». А до Західного туру приєдналися дві учасниці: Тетяна Карпів, модераторка луцького кіноклубу Docudays UA при ВОГО «Волинський прес-клуб» та Анастасія Чорній, модераторка тернопільського кіноклубу Кіноклуб Docudays UA «MOV!E ON» при «Молодіжному центрі розвитку «МІСТ».

Дві команди по 25 волонтерів відправляються одночасно у два тури. Команда Східного туру відвідує селища Білокуракине в Луганській області, Щербинівку в Донецькій області та Шевченкове в Харківській області. Команда Західного туру подорожує до селищ Бодаки в Тернопільській області, Голоби у Волинській області та Ходорів у Львівській області.

У селищах команди відновлюють літній театр, зводять спортивний майданчик, місця відпочинку для молоді в дендропарку, створюють простір для молоді в бібліотеках і, звісно, демонструють і дивляться документальне кіно. Зокрема, модераторки кіноклубів Docudays UA представляють дві повнометражні стрічки – «Це моя земля» Тамара Ерде та «Рожеві сарі» Кім Лонжинотто.

«Це моя земля» зображує кількох єврейських та арабських учителів упродовж навчального року й показує, як в освітніх системах Палестини та Ізраїлю викладають історію цих країн. А «Рожеві сарі» – фільм-вторгнення в життя незвичайної політичної активістки Сампти Пал.

Також у програмі три короткі історії – про один нічний автобус у Кремнієвій долині («Готель 22» Елізабет Ло), про те, як бразильський хлопчик захищав свій район («Ґабрієль повідомляє з чемпіонату світу» Ельс ван Дріль) та про чутливе з'єднання природи і дитинства («Лізо, ходи додому!» Оксани Бурая).

Чільне фото з офіційної сторінки проекту «Тут і зараз»

Офіційна інформація