f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Уряд схвалив постанову про перетворення студії «Укртелефільм» на публічне акціонерне товариство

20.08.2017

18 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Питання перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" у публічне акціонерне товариство "Укртелефільм"», повідомляє «Суспільне мовлення».

Цю інформацію підтвердив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Нагадаємо, необхідність прийняття цього рішення передбачене змінами до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення», які вступили в силу в травні 2016 року.

У коментарі «Суспільному мовленню» Олег Наливайко зазначив: «Під час підготовки проекту у нас з колегами відбулись дискусії щодо доцільності прийняття цього акту. Виникало запитання: чим відрізняється перетворення «Укртелефільму» від перетворення інших державних підприємств? Але нам вдалось переконати колег, що мають бути враховані негативний досвід першої спроби приєднання «Укртелефільму» до ПАТ «НСТУ» та проблеми проведення інвентаризації. Зокрема, у проекті передбачається, що "у разі неможливості включення до інвентаризаційної комісії уповноважених представників підприємства, внаслідок їх відсутності або небажання брати участь у роботі комісії, інвентаризація майна підприємства проводиться без їх участі і з включенням до складу комісії представника правоохоронних органів"».

За словами голови Держкомтелерадіо, крім кадрових змін, які нещодавно відбулись на студії, йде робота з правового захисту майна, експерти вивчають відповідну мирову угоду, розглядаються декілька проектів інвестиційних угод. Вся ця робота, на думку Олега Наливайка, має вирішити питання приєднання «Укртелефільму» до НСТУ, погашення існуючої заборгованості з заробітної плати перед працівниками та, врешті-решт, відновлення головної функції студії: створення контенту, оцифрування  і практичного використання історичного архіву.

«Як і в ситуації в листопаді минулого року зі створення НСТУ і проведенням конкурсу «Євробачення» в Україні, ми чуємо, що це зробити неможливо. Але як і тоді, запорукою успіху є тісна співпраця влади, медіа спільноти, трудових колективів, публічна відкритість будь-яких дій і політична воля розбудовувати Суспільного мовника в інтересах громади», – сказав пан Наливайко.

За словами гендиректора «Укртелефільму» Віктора Підлісного, на студії чекали цієї постанови і тепер будуть виконувати. «Наразі на студії заборгованість сягнула понад 3 млн. грн., в тому числі по зарплатах. Нам в першу чергу потрібно розібратися із господарськими проблемами, щоб вони не заважали реформуванню», – сказав він у коментарі сайту «Суспільне мовлення».

«Суспільне мовлення», 18 серпня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.