f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«UA: Перший» підготував до Дня Незалежності три документальних фільми «Дисиденти»

21.08.2017

До 26-ї річниці Незалежності України «UA: Перший» підготував три документальних фільми із циклу «Дисиденти», які можна буде побачити на телеканалі упродовж тижня, інформує «Суспільне мовлення».

Прем’єра документального фільму «Микола Руденко. Формулу життя знайдено» відбудеться на «UA: Першому» у понеділок, 21 серпня 2017 року, о 19:55.

Микола Руденко – український письменник та вірний сталінець, чий всесвіт несподівано зруйнував Хрущов своєю доповіддю про сталінські злочини. «Намагаючись відновити свою систему координат, письменник зробив сміливий висновок: радянські катівні, мільйони смертей – це плід хибної ідеології, а продовжувати будівництво комунізму за хибною системою координат немає сенсу. Тобто Радянський Союз має зникнути. Його одразу оголосили божевільним і направили на лікування до психоневрологічного госпіталю, а твори заборонили навіть критикувати, щоб уникнути жодної згадки про автора. Згодом Микола Руденко стане одним із засновників Української гельсінської групи, сидітиме у в’язниці, поїде до США, де отримає політичний притулок, і зрештою зустріне незалежність української держави на рідній землі», – повідомляє телеканал.

У вівторок, 22 серпня 2017 року, о 19:55, в ефірі «UA: Першого» відбудеться прем’єрний показ документальної стрічки «Олесь Шевченко. Як на сповіді». Телеканал пояснює, що Олесь Шевченко став дисидентом ще у дев’ятому класі, оскільки вже тоді не сприймав систему, яка панувала за часів Сталіна і відчував, що жити потрібно не так. І цей спротив постійно наростав.

Прем’єру документальної стрічки «Левко Лук’яненко. Йти за совістю» про людину, яка присвятила життя боротьбі за свої ідеали, «UA: Перший» покаже у середу, 23 серпня, о 19:55. Автори фільму зазначають, 27 років життя – у тюрмах та таборах, 450 днів – у приміщеннях камерного типу і карцерах. 23 тисячі кілометрів етапу та 45 голодовок. Його мордували холодом та голодом, провокаціями і знущаннями. Його тричі намагались фізично знищити. Але він вистояв. І став одним із співавторів Акту про незалежність України, прийняття якого дуже символічно відбулося у день його народження.

Над документальними фільмами працював Володимир Качур і команда «UA: Першого».

Крім того, 23 і 24 серпня 2017 року телеканал покаже документальні фільми про дисидентів «Ті десять років. Євген Сверстюк», «Кардинал Любомир Гузар», «Українська Гельсінська спілка: вектор визначено» (дві частини). 

«Суспільне мовлення», 21 серпня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.