f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

В Україні розпочинаються зйомки драми Кшиштофа Зануссі «Ефір»

22.08.2017

1 вересня 2017 року у Львові та Львівській області розпочнеться український етап зйомок повнометражного художнього фільму «Ефір», що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

«Ефір» – це історія про військового лікаря, який на початку ХХ століття проводить наукові експерименти з метою отримати владу над іншими людьми. Дія фільму розгортається в часи Першої світової війни на кордоні між Російською та Австро-Угорською імперіями, на теренах української Галіції та Поділля.

Головні ролі у фільмі виконують відомі європейські актори Яцек Понедзялек (Jacek Poniedziałek) з Польщі, Жольт Ласло (Zsolt László) з Угорщини та молодий український актор Остап Вакулюк.

Для зйомок у стрічці також запрошені українські актори Станіслав Колокольніков, Марія Рябошапка, Олександр Логінов, Остап та Дмитро Ступки.

В Україні будуть проведені складнопостановочні зйомки з використанням спецефектів, піротехнічних ефектів, тварин, каскадерів і великої кількості акторів масових сцен.

«Ефір» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно та отримав державну підтримку розміром 16 млн. 650 тис. грн. Загальна вартість виробництва фільму становить 61 млн. грн.

Фільм створюється також за підтримки Польського Інституту та Міністерства культури Польщі, Угорського й Литовського кіноінститутів.

Продюсери: Януш Вахала (Польща), Олена Фетісова та Володимир Козир (Україна, кіностудія «Інтерфільм»), Джудіт Тус (Угорщина), Уляна Кім (Литва).

З огляду на напружений режим зйомок, для можливості спілкування членів знімальної групи з журналістами буде організована спеціальна прес-конференція, присвячена початку зйомок.

Прес-конференція для представників ЗМІ відбудеться 31 серпня 2017 року, о 20:00 в конференц-залі Львівського готелю «Нота Бене».

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.