f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Від 24 серпня у кінопрокаті – «Червоний» Зази Буадзе

24.08.2017

24 серпня 2017 року в широкий український кінопрокат вийшов історичний фільм «Червоний» Зази Буадзе, створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Напередодні відбулися пресовий показ і прес-конференція авторів стрічки. У прес-конференції взяли участь:

  • режисер Заза Буадзе,
  • сценарист Андрій Кокотюха,
  • актори Микола Береза, Олег Шульга та Любов Тищенко,
  • продюсер Володимир Філіппов,
  • композитор Франко Еко,
  • голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко,
  • співак Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки»),
  • а також голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко привітав усіх з виходом стрічки на великий екран: «Для нас це не просто черговий фільм, підтриманий Держкіно. Він етапний, адже є одним із тих, які були запущені у виробництво після довгої паузи 2014–2015 років. Стрічка демонструє українському глядачу нового українського кіногероя. Також важливо, що «Червоним» відкривається осінній сезон українських кінопрем'єр».

Режисер картини Заза Буадзе подякував усій знімальній групі і розповів про те, чому саме він ні на мить не сумнівався і погодився на участь у проекті. «Це героїчна картина, ми бачимо абсолютно нового героя, і сьогодні він як ніколи потрібен суспільству», – переконаний режисер.

Виконавець головної ролі Микола Береза, якого одразу було затверджено на головну роль, розповів, що під час промо-туру стрічки завжди дивився фільм разом з глядачами і спостерігав за реакціями. «Для українців настав час звикати до перемог», – коментує Микола Береза.

Письменник Андрій Кокотюха, автор однойменного роману, який також виступив сценаристом стрічки, охоче спілкувався з пресою: «Ми вперше бачимо [українського] героя, який не гине. І це надзвичайно важливо».

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вітає вихід на великі екрани потужного історичного екшну: «Якщо раніше глядач міг дізнатися про історичні події лише з документального кіно, то завдяки «Червоному» ці події оживають на екрані в повноколірному, сповненому емоцій форматі».

Режисер: Заза Буадзе
У ролях: Микола Береза, Олег Шульга, Любов Тищенко, Олександр Мавріц
Сценарій: Андрій Кокотюха
Оператор: Олександр Земляний
Композитор: Франко Еко

1947 рік. У страшну м’ясорубку сталінських таборів потрапляє воїн УПА Данило Червоний. Він мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування  кримінальних ватажків, підлість, зраду  і відчай. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.

Офіційна інформація