f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

31 серпня «Рівень чорного» Валентина Васяновича виходить в український прокат

26.08.2017

31 серпня 2017 року у національний кінопрокат виходить фільм Валентина Васяновича «Рівень чорного».

Стрічка стала призером ОМКФ–2017, отримавши нагороду Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) найкращому українському повнометражному фільму.

Український Оскарівський комітет висунув «Рівень чорного» від України на ювілейну 90-ту премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

«Робота над фільмом була цілковитою імпровізацією і пошуком із заплющеними очима, – розповідає Валентин Васянович. – Рушієм було бажання знімати і наявність органічного типажу в кадрі: мого старого приятеля, через котрого я намагався комунікувати зі світом і з самим собою, досліджуючи стан можливої самотності 50-річної людини у великому місті. Експеримент полягав саме у тому, щоб створити фільм без сценарію, без бюджету, розповісти історію без жодного слова».

Головний герой картини – весільний фотограф Костя, для якого 50-річний ювілей стає початком складного етапу. Все, що він любив і до чого був прив’язаний, безповоротно зникає. Хоча таких речей у його житті не так уже й багато. Паралізований після інсульту батько. Подруга – стилістка весільного журналу. Старий кіт. Слайди, на яких він молодий та щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це рутина.

Валентин Васянович – режисер, оператор і продюсер, призер фестивалю у Клермон-Феррані. Виступив продюсером та оператором-постановником одного з найуспішніших українських фільмів – драми «Плем’я» Мирослава Слабошпицького.

У новій картині Валентина Васяновича знялася актриса Катерина Молчанова – виконавиця головної ролі у фільмі Олени Дем’яненко «Моя бабуся Фанні Каплан».

Фільм «Рівень чорного» виходить у прокат за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Київська прем’єра фільму відбудеться 31 серпня 2017 року у столичному кінотеатрі «Київ».

Стрічку побачать глядачі у Києві, Львові, Одесі, Сумах та Харкові.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.