f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Пилип Іллєнко не підтримує ідею приватизації державних кіностудій

30.08.2017

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко не підтримує плану Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо приватизації державних кіностудій. На його думку, спершу потрібно проаналізувати причини неефективної роботи цих підприємств, реформувати їх і за потребу залучити інвесторів, але не приватизовувати, повідомляє «Детектор медіа».

Свою думку Пилип Іллєнко висловив 27 серпня 2017 року в інтерв’ю Світлані Орловській на «Прямому каналі»:

«Я проти такого підходу (плану Мінекономрозвитку в довгостроковій перспективі приватизувати державні кіностудії. – ДМ). Я вважаю, що перед тим, як говорити, приватизувати щось чи не приватизувати, треба провести аналіз, які є проблеми, чому це підприємство недостатньо ефективно працює, усунути ці проблеми.

Часто ці проблеми не мають жодного стосунку до приватизації, а стосуються архаїчних організаційно-правових форм (такого рудименту радянської системи держави і права, як державне підприємство). Стосуються абсолютно нереалістичних правил про порядок здачі в оренду майна цих підприємств, яке робиться за погодженням з Фондом держмайна за абсурдними тарифними ставками. Чи, наприклад, стосуються необхідності перераховувати майже весь прибуток цих підприємств (75%) до державного бюджету, незалежно від того, як працює це підприємство. Ми розуміємо, що якщо йдуть вкладення в капітальні речі (будівництво чи купівлю обладнання), ці гроші не кладуться на витрати – вони “амортизуються”, але таким чином у підприємства виникає “прибуток”, який треба перераховувати. Насправді ніякого прибутку нема, але з точки зору податкового обліку він є, хоча в реальності ніхто нічого не заробив.

Ці всі речі треба реформувати (і це стосується не лише державних кіностудій, а всіх державних підприємств). А потім дивитися – чи треба приватна інвестиція, в якому обсязі, хто має бути цей інвестор.

Я переконаний, що можна робити якісь речі і без приватизації. А якщо ми говоримо про інвестора, який не обов’язково братиме участь у приватизації, а може бути партнером на різних умовах, які передбачені чинним законодавством, то такий інвестор має бути профільним. Бо інакше прийдуть девелопери. Адже найпростіший спосіб заробити на землі, на якій стоїть кіностудія, – це побудувати торгівельно-розважальний центр чи житловий квартал, аніж розвивати кіновиробничтво на цьому місці. А на території кіностудії Довженка є й елементи культурної спадщини: Довженківський сад, музей Довженка…»

«Детектор медіа», 28 серпня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.