f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно про висунення «Рівня чорного» на «Оскар»

31.08.2017

29 серпня 2017 року Український Оскарівський комітет обрав фільм, який представлятиме Україну на ювілейній 90-ій церемонії «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

Переможцем став фільм «Рівень чорного» Валентина Васяновича.

Самотність мешкає у великому місті. Костя, весільний фотограф, теж у ньому живе. На порозі 50-річчя герой розуміє, що все, що він любив і до чого був прив'язаний, відходить назавжди. Хоча таких речей у його житті не так вже й багато: паралізований після інсульту батько, подруга – стиліст весільного журналу, старий кіт, слайди, на яких він молодий і щасливий. Костя все життя фотографує чуже щастя. Для нього це звичайна рутина.

Ролі у стрічці виконали Костянтин Мохнач і Катерина Молчанова. 

Світова прем’єра фільму відбулася на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі. Фільм був представлений у Національній та Міжнародній конкурсних програмах. Стрічку було відзначено премією журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI найкращому українському повнометражному фільму.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко відзначив високу конкуренцію при цьогорічному відборі фільму і привітав Валентина Васяновича з перемогою: «Я був вражений рівнем режисури, який Валентин демонструє у цьому фільмі як кіномитець. Хочу зауважити, що в прокат  «Рівень чорного» вийде за державної підтримки. У межах своїх можливостей Держкіно долучиться також до організації промо-кампанії фільму закордоном».

Фільмографія та нагороди режисера:

2004  – «ПРОТИ СОНЦЯ» – Премія журі Міжнародного кінофестивалю в Клермон-Феррані, Відзнака журі на Міжнародному кінофестивалі в Торонто та інші нагороди.

2012  – «ЗВИЧАЙНА СПРАВА» – Спеціальна відзнака журі, нагорода від Міжнародної федерації кіноклубів FICC Одеського міжнародного кінофестивалю.

2013 – «КРЕДЕНС» –  приз журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI найкращому українському повнометражному фільму на Одеському міжнародному кінофестивалі.

2014 – «ПРИСМЕРК» – Особлива відзнака Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, «Золотий Дюк» за найкращий український фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

У якості продюсера та оператора-постановника:

2014 – «ПЛЕМ’Я» режисера Мирослава Слабошпицького (фільм став найбільшим українським міжнародним кіноуспіхом, вигравши Ґран-прі на Каннському тижні критики та отримавши більш ніж 40 інших нагород у всьому світі).

У широкий кінотеатральний прокат «Рівень чорного» вийде за підтримки Держкіно 31 серпня 2017 року.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.