f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Японії віднайшли втрачений український фільм «Мавпа і людина»

03.09.2017

29 серпня 2017 року під головуванням міністра культури України Євгена Нищука відбулося робоче засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення Року Японії в Україні, під час якого розглядали питання підготовки та проведення заходів у рамках Року Японії в Україні.

Під час засідання перший заступник міністра культури Світлана Фоменко поінформувала присутніх про заплановані відомством мистецькі заходи у рамках цієї події. Серед іншого, це реставрація української кінострічки «Людина і мавпа» (1930), яка дотепер вважалася втраченою та нещодавно була віднайдена у Токійському кіноархіві. За словами Світлани Фоменко, плівку планують відреставрувати, а потому провести перформанс під час її офіційного показу.

Представник Національного центру Олександра Довженка Тетяна Майборода повідомила, що нині ведуть переговори щодо повернення плівки в Україну.

Вочевидь йдеться про дебютну науково-популярну стрічку Андрія Вінницького «Мавпа і людина», яку вважали втраченою.

Інформацію про фільм і кадр із нього наводить у першому томі довідника «Фактографічна історія кіно в Україні. 1896–1930» кінознавець Володимир Миславський.

Фільм «Мавпа і людина» (6 частин, 1500 [1800] м, тобто близько 60 хвилин) було вироблено Одеською кінофабрикою ВУФКУ.

Режисер Андрій Вінницький. Оператор Йосиф Рона. Стрічку було створено за участі фізіологів РСФСР.

«Знято в Сухумі, в науково-дослідницькому розпліднику мавп НКЗ РСФСР, який є єдиним розплідником в Європі, де мавпи акліматизуються. В цікавих і захопливих сценах проходить перед глядачами життя мавп, їх навички і звички, їх ігри. У картині продемонстровано зростання та розвиток мавпенят від перших днів народження», – йшлося у виданні «Кинофильмы. Продукция СССР» 1931 року.

Натомість, перша згадка про стрічку «Мавпа і людина» була у 1928 році.

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.