f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Кінотеатр «Братислава» після реновації продовжить роботу

03.09.2017

Громадська організація «Київський IT-кластер» (KITC) спільно з Київською міською державною адміністрацією розробили проект «Інноваційного Центру розвитку підприємництва» з робочим простором, лабораторіями та навчальними програмами, який планують облаштувати у будівлі кінотеатру «Братислава». При тому кінотеатр після реновації продовжить свою роботу, запевняє столична влада.

Як зазначив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, міська адміністрація виступає правовим гарантом і контролюватиме виконання всіх прописаних договором умов. Представники КМДА та Оболонської РДА також увійдуть до ради експертів при KITC. Щодо «Київського IT-кластеру» – він вже має попередні угоди з IT-компаніями про підтримку запуску першої черги, яка обійдеться приблизно в 100 тисяч доларів. Окрім приватних інвестицій, KITC розраховує на локальні грантові програми, гранти COSME Європейської комісії на розвиток кластерів та інфраструктури.

Кінотеатр розташований біля Оболонської набережної та побудований близько 40 років тому. Зараз будівля кінотеатру знаходиться у важкому стані. Бюджет проекту попередньо оцінюють у 700 тисяч доларів. Після ревіталізації кінотеатр функціонуватиме, а власне будівля залишиться у комунальній власності міста. Відкритий у ньому Центр планують використовувати для популяризації підприємницької культури із залученням молоді для розвитку власних проектів місцевого та міжнародного рівнів. Також тут планують проведення освітніх заходів і створення соціальних умов для розвитку молодих підприємців і виведення українських проектів на міжнародний рівень через залучення компетенцій і бізнес-акселераторів Європи та Ізраїлю.

Загальна площа приміщень «Братислави» становить 3 044 кв. м, із яких під кінотеатр виділять 620 кв. м. Кінотеатр віддадуть у розпорядження КП «Київкінофільм», яке організовуватиме покази фільмів, буде проводити тематичні заходи і направляти в Центр підприємництва проекти в галузі кіномистецтва. Із підприємством уже підписано відповідну угоду. На площі, що залишилася, планується створити соціальний коворкінг, де 10% місць безкоштовно віддадуть талановитій молоді Києва – під місця для роботи стартапів, креативний простір для випускників центру, конференц-зали та навчальні аудиторій, IoT-лабораторію та FabLab, стартап-алею і демозону проектів.

За офіційною інформацією

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.