f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

12 вересня – українська премʼєра «Ізі» Андреа Маньяні напередодні кінопрокату

05.09.2017

12 вересня 2017 року, о 19:00 в київському кінотеатрі «Сінема Сіті» відбудеться українська прем'єра українсько-італійської комедії «Ізі» Андреа Маньяні.

Стрічка виходить в широкий український прокат 14 вересня цього року за участі дистрибуторської компанії «Кінокомпанія ММD» – в 50 містах України і на 120 копіях.

«Ізі» – це перша офіційна копродукція України з Італією на державному рівні – з українського боку вона фінансувалася Державним агентством України з питань кіно, а з італійського – Міністерством культури Італії. Ця копродукція також є першою для Мінкульту Італії, де воно не є мажоритарієм: 58% забезпечила українська сторона (з яких 20% – від Держкіно і 38% від виробничої компанії Fresh Production), а 42% – від італійської (крім Мінкульту Італії фільм допоміг профінансувати регіональний аудіовізуальний фонд Фріулі-Венеція-Джулія). Виробництвом на території Італії займалися компанії Bartlebyfilm та Pilgrim Film.

Більша частина зйомок відбувалася на території України (під Львовом і Трускавцем, де бажання допомогти виявила Трускавецька кінокомісія). І лише десята частина зйомок пройшла в Італії.

Головну роль у фільмі виконав молодий італійський актор Нікола Ночелла, а одну з другорядних – легендарна акторка Барбара Буше. Помітну роль зіграв український актор Остап Ступка.

Фільм був офіційно відібраний до конкурсу одного з найбільших міжнародних кінофестивалів світу – в Локарно (Швейцарія), де Нікола Ночелла був нагороджений як «Найкращий актор» премією незалежних швейцарських критиків Boccalino d'Oro.

«Ізі» також відібрали на МКФ в Остенді, Бельгія (старт з 11 вересня 2017-го), і на Гельсінський МКФ (старт з 15 вересня 2017 року).

31 серпня 2017 року «Ізі» вже вийшов у широкий прокат Італії: місцевий дистрибутор, компанія Tucker Film, випустила стрічку в 34 містах, і провела рекламний тур, в якому брали участь і режисер Андреа Маньяні, і актор Нікола Ночелла.

Так само рекламний тур фільму пройде і в Україні, а містами, де відбудуться прем’єри, стануть Запоріжжя, Дніпро, Київ, Житомир, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Трускавець і Чернівці.

Драматична комедія «Ізі» розповідає про колись вправного гонщика Ісідоро, що виграв 17 чемпіонатів на «Фомулі–3». Тепер він став просто Ізі, мовчазним товстуном в депресії. Але життя підкидає йому можливість все змінити. Брат просить його допомогти зробити дивну річ: перевезти тіло загиблого у нього на виробництві українця до кордону, передати труну кому треба і – все. Змінитися герою вийде не просто і зовсім не легко. Але все, що не відбувається – на краще!

Цитати щодо фільму з італійських видань:

  • «"Ізі" – це дуже гарне кіно, добре прописане і продумане, смішне і розумне, а Нікола Ночелла – просто дивовижний актор» (Francesco Bonsempiante, продюсер, дистрибутор).
  • «"Ізі" –  це дорогоцінний камінь: талант акторів виявляється не очевидно, але глибоко і витончено» (Boris Sollazzo, Rolling Stones).
  • «Дебют Маньяні – «Ізі» – є однією із найцікавіших робіт за останні роки» (Antonello Catacchio, Іl Manifesto).
  • «Сюрреалістичний вестерн, на кшталт Джона Форда та Еміра Кустуріци, з натяком на комічність німого кіно. «Ізі» є винятковим!» (Giorgio Viaro, кінкритик).
  • «Оригінальність, легкість плюс розумний герой і точний візуальний стиль!» (Roberto Nepoti, La Repubblica).
  • «"Ізі" – це робота значної цінності, новинка в неживому італійському кіно цих років» (Antonio Pettierre, Taxidrivers).
  • «Сюрреалістичний сюжет, з імпресією, майже фантастика!» (Анса, Italian Press Organization).
  • «Як і у випадку з фільмом «Марракеш-Експрес» Габріеле Сальваторе, «Ізі» може стати (екзистенційним) маніфестом молоді, яка перебуває на роздоріжжі» (Carlo Cerofolini, Ondacinema).
  • «"Ізі" – чарівна комедія!» (Valentina D'Amico, Movieplayer).
  • «З-поміж фільмів 70-го Локарнського кінофестивалю, «Ізі» – сюрприз: він смішний, простий, захопливий і незвичайний» (Nicola Falcinella, La Provincia di Como).

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.